Pikieta w Bełchatowie – relacja

Dnia 21 czerwca 2016 roku o godzinie 16:00, przy rondzie im. gen. Józefa Wybickiego w Bełchatowie, odbyła się kolejna pikieta, organizowana przez komórkę bełchatowską Pro - Prawo do Życia i ostatnia już, na której mieliśmy okazję zbierać wśród bełchatowian podpisy pod projektem „Stop aborcji”. W miejscu tym, zgodnie z oczekiwaniem, o tej porze pojawiało się sporo przechodniów - często były to rodziny z dziećmi, najwięcej jednak zainteresowania udało się wzbudzić wśród kierowców i pasażerów samochodów, którzy niejednokrotnie zatrzymywali się w pobliżu by zobaczyć nasze plakaty.

Dnia 21 czerwca o godzinie 16:00, przy rondzie im. gen. Józefa Wybickiego w Bełchatowie, odbyła się kolejna pikieta, organizowana przez komórkę bełchatowską Pro – Prawo do Życia i ostatnia już, podczas której mieliśmy okazję zbierać wśród bełchatowian podpisy pod projektem „Stop aborcji”.  W miejscu tym, zgodnie z oczekiwaniem, o tej porze pojawiało się sporo przechodniów – często były to rodziny z dziećmi, najwięcej jednak zainteresowania udało się wzbudzić wśród kierowców i pasażerów samochodów, którzy niejednokrotnie zatrzymywali się w pobliżu by zobaczyć nasze plakaty.

Ważnym do odnotowania faktem było poproszenie nas przez redakcję Dziennika Łódzkiego o zmianę miejsca pikiety ponieważ znajdowała się blisko ich redakcji i „nie chcieli być z tym kojarzeni”. Prośbę wykonaliśmy, przenosząc jeden z plakatów około metra-dwóch dalej, na drugą stronę chodnika.

Poza tym pikieta odbyła się bez większych przeszkód. Udało nam się zapełnić kilka list z podpisami i nawiązać dłuższą rozmowę z kilkoma osobami. Większość jednak, jak zwykle, zapytana o złożenie podpisu, używała argumentu braku czasu, mimo ciągłego zwracania im uwagi przez megafon, że nie możemy pozostać obojętni.

Podpisy w Bełchatowie można będzie złożyć lub oddać nam jeszcze na spotkaniu ze Stanisławem Michalkiewiczem, organizowanym w Oratorium im. św. Jana Pawła II w Bełchatowie 23 czerwca o godzinie 18:00. Nie przestajemy także zbierać podpisów na ulicach. Osobom, które nie mogą się z nami skontaktować, przypominamy o możliwości samodzielnego wysłania podpisów na podany na kartach adres.

Dziękujemy wszystkim za udzielane nam wsparcie i modlitwę, wierzymy, że już niedługo uda nam się odnieść długo oczekiwany sukces i niecierpliwie na to czekamy.

[author] [author_image timthumb=’on’]http://www.proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2016/06/paluch_wiktor.jpg[/author_image] [author_info] Wiktor Paluch, zastępca koordynatora regionalnego; komórka Bełchatów[/author_info] [/author]

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN