Pikieta ukazująca posłów, którzy głosowali za prawem do zabijania

pikieta poslowie 25.03.2014We wtorek 25.03.2014 r. łódzka komórka zebrała się po raz kolejny aby zaprotestować przeciw aborcji. Spotkanie odbyło się w przestrzeni publicznej tj. w Pasażu Schillera i trwało godzinę. Jego celem było zwrócenie uwagi po raz kolejny jak największej liczy osób na fakt odbierania nienarodzonym dzieciom prawa do życia.

Na plakacie obok zdjęcia dziecka po dokonanej aborcji widniała fotografia pani poseł Iwony Śledzińskiej- Katarasińskiej, która we wrześniu głosowała za odrzuceniem obywatelskiego projektu o zmianie ustawy o planowaniu rodziny. Przypomnijmy projekt zakładał zakaz tzw. aborcji eugenicznej, czyli w przypadkach, gdy występuje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu.

Podczas pikiety spotkaliśmy się z przychylnym odbiorem ze strony przechodniów. Kilka osób pytało o znaczenie treści plakatu, inni głośno wyrazili swoje poparcie dla inicjatywy a dwie osoby zapytały, czy mogą złożyć podpis aby nas wesprzeć. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również gazetki informacyjne Fundacji.

Społeczeństwo w zdecydowanej większości popiera zakaz aborcji i jest zainteresowane sytuacją w Polsce w zakresie dokonywanych zabiegów. Wystarczy jedynie dać człowiekowi prawo głosu, lecz najpierw dajmy prawo do życia.

{flike} 

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN