Szukaj
Close this search box.

Pikieta przed szpitalem w Oleśnicy

16 grudnia wrocławska komórka fundacji Pro-Prawo do Życia zorganizowała kolejna pikietę przed Powiatowym Zespołem Szpitali w Oleśnicy. Mimo ujemnej temperatury, na miejscu pojawiło się 10 osób, które wspólnie wyraziły swój przeciw przeciwko mordowaniu dzieci poprzez aborcję.

16 grudnia wrocławska komórka fundacji Pro-Prawo do Życia zorganizowała kolejna pikietę przed Powiatowym Zespołem Szpitali w Oleśnicy. Mimo ujemnej temperatury, na miejscu pojawiło się 10 osób, które wspólnie wyraziły swój przeciw przeciwko mordowaniu dzieci poprzez aborcję i modliły się o nawrócenie zwolenników tego procederu. Tak jak podczas pierwszej pikiety, pojawili się również dziennikarze miejscowych mediów, których relacje wywołały ostre dyskusje internautów. 

Aborcje zaczęto wykonywać w Oleśnicy na początku 2016 roku, kiedy zmieniła się dyrekcja i ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego. W ciągu 1,5 roku wykonano ich aż 35 – najwięcej z powodu podejrzenia lub stwierdzenia zespołu Downa. Wykonano również dwie aborcje selektywne (na jednym z bliźniąt).

Z tego powodu dyrektor Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy, Kamil Dybizbański został nominowany do tytułu Heroda roku 2017.

W styczniu planujemy kolejne pikiety w Oleśnicy. Zachęcamy do przyłączenia się do naszych inicjatyw.

[author] [author_image timthumb=’on’]https://proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2016/11/jan-both.png[/author_image] [author_info]Jan Both – wolontariusz Fundacji Pro – Prawo do Życia, komórka Wrocław[/author_info] [/author]

 

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN