Pikieta pod szpitalem w Jeleniej Górze

24 lipca Fundacja Pro-Prawo do Życia zorganizowała pikietę w obronie nienarodzonych dzieci przy Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze.  Wybór miejsca nie był przypadkowy, bowiem w szpitalu tym, w latach 2012 - 2016 zginęło 14 dzieci.

24 lipca Fundacja Pro-Prawo do Życia zorganizowała pikietę w obronie nienarodzonych dzieci przy Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze.  Wybór miejsca nie był przypadkowy, bowiem w szpitalu tym, w latach 2012 – 2016 zginęło 14 dzieci.

W pikiecie wzięło udział dziewięć osób dorosłych i dwoje dzieci. Zgromadzeni odmawiali modlitwę różańcową za nienarodzone dzieci oraz za zwolenników odbierania życia dzieciom w okresie prenatalnym. Na początku pikiety zaczęli się zbierać również zwolennicy aborcji, którzy stanęli na schodach w wejściu do szpitala, naprzeciwko obrońców życia. Próbowali zaczepiać pikietujących, wykrzykiwali swoje hasła. Dodatkowo ku zaskoczeniu obrońców życia pojawił się dziennikarz z lokalnej gazety portalik24.pl.

Przechodzący ludzie wyraźnienie nie byli obojętni, spoglądając na plakat pikietujących. Jedna z pań nawet odbyła rozmowę z obrońcami życia.

W tym miejscu chciałabym podziękować wszystkim dzięki, którym ta pikieta mogła się odbyć, oraz tym który ją mocno wsparli swoją obecnością oraz modlitwą. Następna pikieta w tym samym miejscu przewidywana jest na miesiąc sierpień.

 

[author] [author_image timthumb=’on’]https://proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2017/07/urszula-lisowska.jpg[/author_image] [author_info]Urszula Lisowska – wolontariusz w Fundacji Pro-Prawo do Życia; komórka Jelenia Góra[/author_info] [/author]

 

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN