Szukaj
Close this search box.

Pierwsza pikieta pod Szpitalem Narutowicza w Krakowie

59 zniczy zapalonych w czasie pikiety symbolizowało 59 ofiar aborcji - nienarodzonych dzieci, które straciły życie w wyniku tej zbrodniczej praktyki.

W ostatni piątek, 9 grudnia 2016 roku, odbyła się pierwsza pikieta pod Szpitalem Specjalistycznym im. Gabriela Narutowicza w Krakowie. Zgodnie z informacjami uzyskanymi od dyrektor szpitala – p. Renaty Godyń-Swędzioł, za jego murami wykonano dotąd 59 aborcji – wszystkie w ciągu ostatnich 6 lat.

Przewodniczącym pikiety był dr Bawer Aondo-Akaa, niepełnosprawny wolontariusz Fundacji Pro – prawo do życia. Całe wydarzenie trwało dwie godziny i wywołało znaczne poruszenie pośród pracowników placówki, część personelu wychodziła by zobaczyć pikietę lub kłócić się z wolontariuszami. Dwie pracownice które rozmawiały z policją, groziły nam procesem jeśli nie przerwiemy zgromadzenia. Dowiedzieliśmy się również, że sama Pani dyrektor przyjechała do szpitala – specjalnie, z powodu pikiety.

Ze strony osób pragnących rozwiązania zgromadzenia usłyszeliśmy również, że pokazywane przez nas informacje naruszają dobre imię szpitala. Ze smutkiem przyjmujemy ten pokaz hipokryzji – oto okazuje się, że nie dokonywanie aborcji, a publiczne ujawnianie tej informacji jest zauważalnym problemem. Przykrym jest również, że dyrektor szpitala, p. Godyń-Swędzioł była kandydatką Prawa i Sprawiedliwości do Senatu RP, a w czasie kampanii wyborczej deklarowała współpracę „z wszystkimi, którzy dążą do poprawy zdrowia i życia mieszkańców Krakowa.”, a o zeszłorocznych wyborach wypowiadała się jako dających „nadzieję na zmianę sytuacji w naszym kraju”.

59 zniczy zapalonych w czasie pikiety symbolizowało 59 ofiar aborcji – nienarodzonych dzieci, które straciły życie w wyniku tej zbrodniczej praktyki. W poszczególnych latach było to następująco:

2010 – 3 dzieci
2011 – 7 dzieci
2012 – 11 dzieci
2013 – 11 dzieci
2014 – 11 dzieci
2015 – 9 dzieci
I półrocze 2016 r. – 7 dzieci

Kolejne zgromadzenie rozpocznie się w następny piątek – 16 grudnia 2016 r. o godz. 14:00.

Będziemy trwać przed tym szpitalem tak długo, jak długo będą tam wykonywane aborcje. Przykład Szpitala Pro-Familia z Rzeszowa utwierdza nas w przekonaniu, że ta praca przynosi efekty (przeczytaj: Zwycięstwo! Koniec aborcji w Szpitalu Pro-Familia!).

 

_dsc6933pismo_narutowicz_dsc6975

[author] [author_image timthumb=’on’][/author_image] [author_info]Adam Kulpiński – koordynator Fundacji Pro – Prawo do Życia w Krakowie[/author_info] [/author]

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN