Szukaj
Close this search box.

Pikieta pod biurem posła Piotra Pyzika

W dniu 24 maja 2018 członkowie gliwickiej komórki Fundacji Pro - Prawo do Życia pikietowali pod biurem poselskim posła PiS Piotra Pyzika, mieszczące się przy ul. Zwycięstwa 34 w Gliwicach. Powodem pikiety było uporczywe uchylanie się posłów partii rządzącej od uchwalenia przepisów prawnych.

W dniu 24 maja 2018 członkowie gliwickiej komórki Fundacji Pro – Prawo do Życia pikietowali pod biurem poselskim posła PiS Piotra Pyzika, mieszczącym się przy ul. Zwycięstwa 34 w Gliwicach. Powodem pikiety było uporczywe uchylanie się posłów partii rządzącej od uchwalenia przepisów prawnych ratujących życie nienarodzonych dzieci, pomimo składanych do Sejmu petycji przez organizacje pro-life (popartych setkami tysięcy podpisów obywateli).

Dzieje się tak pomimo deklarowanej przez partię Prawo i Sprawiedliwość w swoim programie z 2014 roku prawnej ochronie życia ludzkiego:

Prawo do życia określa relacje między jednostkami a wspólnotą w taki sposób, iż wyklucza możliwość podejmowania arbitralnych decyzji o pozbawianiu życia innych ludzi; chroni ich także przed działaniami autodestrukcyjnymi. Współcześnie chodzi przede wszystkim o ochronę życia od poczęcia oraz odrzucenie eutanazji. W tych kwestiach nasze stanowisko jest jasne – bronimy i będziemy bronić życia oraz przeciwstawiać się eutanazji.

Od czasów dojścia do władzy PiS (trzy lata) pomimo posiadanej większości sejmowej partia ta pozwoliła na zamordowanie w „świetle prawa” ok. 3000 dzieci. Deklaracje przedwyborcze to jedno, a władza to drugie!

Pikieta przebiegła bardzo spokojnie, spotkaliśmy się z wyrazami poparcia, niektórzy przechodnie robili sobie zdjęcie naszego baneru.

Zapraszamy na kolejne nasze akcje!

[author] [author_image timthumb=’on’]https://proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2017/07/Tomasz-Jazłowski-Gliwice.jpg[/author_image] [author_info]Tomasz Jazłowski – Z-ca koordynatora Komórki Gliwice[/author_info] [/author]

 

...

Więcej interesujących treści

pikieta lodz

Pigułki aborcyjne zabijają! – pikieta w Łodzi

Co jakiś czas w Polsce znajdowane są ciała dzieci na płodowym etapie rozwoju. Prawdopodobnie większość z nich to ofiary pigułek aborcyjnych. Na forach aborcyjnych znajdują

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN