Szukaj
Close this search box.

Pikieta pod ambasadą w Kanadzie i wizyta premiera Harpera

9 czerwca Fundacja Pro – Prawo do Życia zorganizowała kolejną pikietę pod ambasadą Kanady. Jak zwykle domagaliśmy się uwolnienia Mary Wagner, więzionej za oferowanie pomocy kobietom w klinikach aborcyjnych. 9 czerwca był również dniem wizyty w Polsce premiera Kanady, Harpera.

9 czerwca Fundacja Pro – Prawo do Życia zorganizowała kolejną pikietę pod ambasadą Kanady. Jak zwykle domagaliśmy się uwolnienia Mary Wagner, więzionej za oferowanie pomocy kobietom w klinikach aborcyjnych. Uznaliśmy, że warto poinformować pracowników ambasady jak aborcja wygląda i jak władze traktują Mary Wagner. Przy pomocy megafonu wielokrotnie powtórzyliśmy, po polsku i angielsku:

„Podczas aborcji ciało dziecka jest rozrywane na strzępy. Mary Wagner broni najsłabszych. Kanada trzyma ją w więzieniu. Czy biznes aborcyjny jest ważniejszy dla Kanady niż życie dzieci?”

„During abortion, the baby’s body is torn to pieces. Mary Wagner defends the smallest and weakest. Canada has imprisoned her for it. Is the abortion business more important for Canada than the lives of babies?”

9 czerwca był również dniem wizyty w Polsce premiera Kanady, Harpera. Ponieważ nie zauważyliśmy go pod ambasadą wybraliśmy się na jego spotkanie z premier Kopacz, w Pałacu na Wyspie. Pod bacznym okiem ochrony rozwinęliśmy plakat pokazujący prześladowania wobec Mary i wzywaliśmy do uwolnienia jej z więzienia. Świta premiera Harpera robiła zdjęcia. Sprawa zainteresowała też licznych dziennikarzy.

Polską i Kanadą rządzą dziś ludzie popierający aborcję. Miejmy nadzieję, że już niedługo.

Mariusz Dzierżawski

 

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN