Pikieta pod ambasadą Kanady z okazji urodzin Mary Wagner – relacja

Dnia 12 lutego 2018 roku w kościele św. Aleksandra w Warszawie została odprawiona msza święta w intencji Mary Wagner, która obchodzi dzisiaj urodziny, oraz dzieci zagrożonych aborcją.  Po mszy świętej, pod ambasadą Kanady, odbyła się pikieta o wolność dla Mary i zmianę prawa w Kanadzie.

Dnia 12 lutego 2018 roku w kościele św. Aleksandra w Warszawie została odprawiona msza święta w intencji Mary Wagner, która obchodzi dzisiaj urodziny, oraz dzieci zagrożonych aborcją.  

Po mszy świętej, pod ambasadą Kanady, odbyła się pikieta o wolność dla Mary i zmianę prawa w Kanadzie na takie, które gwarantuje prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci dla każdego. Mary Wagner spędziła wiele lat w więzieniu za protesty w klinikach aborcyjnych oraz przed nimi, gdzie modląc się i wręczając białe róże przekonywała kobiety, by zrezygnowały z zabicia swoich nienarodzonych dzieci. 12 grudnia 2017 roku Mary ponownie została aresztowana i obecnie odbywa karę więzienia.

W pikiecie, mimo mroźnej aury, wzięło udział bardzo wiele osób, z różnych zakątków Polski i z zagranicy, wyrażając sprzeciw wobec karania Mary oraz mordowania nienarodzonych dzieci. Wśród zgromadzonych byli przyjaciele więzionej, lekarze (m. in. prof. Bogdan Chazan). Podczas pikiety przemawiali przedstawiciele różnych środowisk. Został także odmówiony różaniec.

[author] [author_image timthumb=’on’][/author_image] [author_info]Jan Melon[/author_info] [/author]

 

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN