Pikieta na manifie w Łodzi – relacja

antymanifaW sobotę, 8 marca 2014 r. odbyła się pikieta łódzkiej komórki Fundacji Pro – prawo do życia wspierana przez działaczki Ruchu Narodowego. Nasz protest przeciwko aborcji towarzyszył manifie, która przeszła tego dnia ulicami Łodzi. Początek był trudny. Plakat przedstawiający okrucieństwo aborcji został skutecznie zasłonięty przed oczami manifestujących kobiet przez funkcjonariuszy policji. Nie udało nam się towarzyszyć pochodowi w czasie przemarszu. Zdążyłyśmy jednak dotrzeć na czas do miejsca, gdzie miał się zakończyć.

Uczestnicy manify dopominali się o podstawowe prawa kobiet. Według nich jednym z takich praw jest dostęp do aborcji. Niestety, okazało się, że nie wszyscy uczestnicy marszu byli tego świadomi. Być może dlatego, że w tym roku feministki zrezygnowały z banerów z hasłami dotyczącymi aborcji, jakie mieliśmy okazję oglądać w roku 2013. Podczas pikiety podeszło do nas kilka manifestujących kobiet. Otrzymałyśmy „Queer ulotki” od rozchodzących się uczestników manify. Plakat zwinęłyśmy o godzinie 15.30. Do końca towarzyszyła nam policja, która zaproponowała swoją ochronę.

{flike} 

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN