Szukaj
Close this search box.

Pikieta i Różaniec publiczny na Rynku w Krakowie – 8 lutego 2019 r.

W piątek 8 lutego 2019 r. krakowska komórka Fundacji Pro - prawo do życia zorganizowała Różaniec publiczny na Rynku Głównym w Krakowie, który poprzedziła godzinna pikieta antyaborcyjna. Jest to cykliczne wydarzenie, które odbywa się w każdy drugi piątek miesiąca.

Podczas pikiety, jak i modlitwy różańcowej wiele osób mogło zobaczyć, jak naprawdę wygląda aborcja. Nasza obecność na Rynku w Krakowie to także szansa na dotarcie z prawdą do wielu osób z zagranicy, które zwiedzają miasto. Z tego względu prezentujemy też materiały w języku angielskim.

Spotkaliśmy się z pozytywnymi reakcjami przechodniów, jak i z tymi negatywnymi. Pewna kobieta pod wpływem dużych emocji stwierdziła, że gdyby była wtedy na Rynku ze swoim synem, to by nas „rozszarpała” i podała do sądu. My również jesteśmy wstrząśnięci zdjęciami, które pokazujemy, jednak nasza obecność w miejscach publicznych jest oczywiście legalna i nie ma podstaw do kierowania takich oskarżeń, a opinia psychologiczna, którą posiadamy – wyjaśnia kwestię, czy dzieci mogą zobaczyć prezentowane przez nas treści.

Kolejna reakcja, którą warto przytoczyć, to pytanie pewnej dziewczyny, która już w trakcie trwania modlitwy zwróciła się do nas, czy musimy pokazywać tak drastyczne zdjęcia, zamiast pozytywnych obrazów. Większości osób jednak znany jest widok szczęśliwej rodziny i radosnego dziecka, więc nie wpłynęłoby to w żadnym stopniu na wielu ludzi, którzy nie mają pojęcia, czym tak naprawdę jest aborcja i jak ona wygląda. Dziewczyna stwierdziła też, że będąc wieczorem na Rynku chce się cieszyć życiem, a nie oglądać takie obrazy. My właśnie jesteśmy tam po to, żeby inni ludzie również mogli się narodzić i cieszyć się życiem.

W modlitwie różańcowej wzięło udział około 30 osób, za co serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejny Różaniec publiczny w Krakowie. Zachęcamy także do włączenia się w walkę o życie dzieci nienarodzonych.

...

Więcej interesujących treści

Raport: Tak się uśmierca nienarodzonych na świecie

Charlotte Lozier Institute opublikował cykliczny raport „Gestational Limits on Abortion in the United States Compared to International Norms (April 2024)” dotyczący problemu aborcji. Jest on

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN