Pikieta antyaborcyjna podczas “dni ateizmu” już w sobotę w Warszawie!

W najbliższą sobotę (28.03), o godzinie 9.30, Fundacja Pro – prawo do życia organizuje pikietę antyaborcyjną przed główną bramą Uniwersytetu Warszawskiego na Krakowskim Przedmieściu. W tym samym czasie, na terenie UW odbędzie się panel na temat wolności sumienia, organizowany w związku z tzw. “dniami ateizmu”.

W najbliższą sobotę (28.03), o godzinie 9.30, Fundacja Pro – prawo do życia organizuje pikietę antyaborcyjną przed główną bramą Uniwersytetu Warszawskiego na Krakowskim Przedmieściu. W tym samym czasie, na terenie UW odbędzie się panel na temat wolności sumienia, organizowany w związku z tzw. “dniami ateizmu”. Celem naszego protestu będzie nie tylko pokazywanie prawdy o aborcji, ale także informowanie o prześladowaniu działaczy pro-life w Polsce i na całym świecie.

Przykładami osób szykanowanych za działalność pro-life są Mary Wagner i Linda Gibbons, które przebywają obecnie w kanadyjskich więzieniach. “Zbrodnią” Mary Wagner było rozmawianie z matkami wchodzącymi do klinik aborcyjnych, zachęcanie ich do ocalenia życia swojego dziecka i oferowanie im pomocy w jego wychowaniu. Linda Gibbons, która za swoją działalność spędziła ponad połowę z ostatnich 20 lat w więzieniach, chodziła jedynie w ciszy przed kliniką aborcyjną z tablicą z napisem: “Mamo, dlaczego?”

Również w Polsce, działacze pro-life spotykają się z szykanami ze strony państwa. Jacek Kotula i Przemysław Sycz, koordynatorzy Fundacji Pro – prawo do życia w Rzeszowie, zostali skazani przez sąd za stwierdzenie, że w wykonującym aborcje Szpitalu ProFamilia “zabijane są dzieci”. W wielu innych miastach Polski, osoby związane z Fundacją Pro – prawo do życia są wzywane na przesłuchania w związku z organizowanymi pikietami i wystawami antyaborcyjnymi.

Naszą obecnością przed bramą Uniwersytetu Warszawskiego chcemy przypomnieć o trwającym w Polsce i na świecie mordzie na najbardziej bezbronnych i niewinnych spośród ludzi – dzieciach nienarodzonych, a także domagać się od uczestników i prelegentów wspomnianej konferencji stanięcia w obronie działaczy pro-life, którzy w ostatnich latach stali się ofiarami prześladowań i szykan ze strony państw wspierających nieludzkie prawo aborcyjne.

Link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/380663988792086/

Nasza fundacja utrzymuje się jedynie z wpłat ludzi dobrej woli. Przekaż 1% podatku na naszą działalność statutową. KRS nr 0000233080.

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN