Szukaj
Close this search box.

Pigułka śmierci na receptę

Pigułka ellaOne znowu rozgrzała media. Postulat ministra Radziwiłła, aby sprzedaż pigułki odbywała się tylko na receptę wywołał wielki wrzask. Przyczyna tego wrzasku jest oczywista. W roku 2016 sprzedano w Polsce ok. 240 000 pigułek, za średnią cenę powyżej 120 złotych. Producent i dystrybutorzy zarobili ok. 30 milionów złotych.

Pigułka ellaOne znowu rozgrzała media. Postulat ministra Radziwiłła, aby sprzedaż pigułki odbywała się tylko na receptę wywołał wielki wrzask. Przyczyna tego wrzasku jest oczywista. W roku 2016 sprzedano w Polsce ok. 240 000 pigułek, za średnią cenę powyżej 120 złotych. Producent i dystrybutorzy zarobili ok. 30 milionów złotych. Jest z czego opłacać kampanie reklamowe i zachęcać ginekologów do kłamstw, że jest to środek antykoncepcyjny i ma same zalety.

Warto więc przypomnieć, że w wielu przypadkach, specyfik nie dopuszcza do zagnieżdżenia się w macicy zarodka, powoduje jego śmierć i wydalenie z organizmu, jest więc środkiem poronnym. EllaOne oddziałuje na układ hormonalny kobiety, zaburzając go i może powodować bezpłodność. Dziecko często zabija, a matce rujnuje zdrowie.

Specyfik, który służy truciu dzieci i szkodzi zdrowiu matek powinien być całkowicie zakazany. Ministrowi Zdrowia jednak po raz kolejny zabrakło odwagi aby przeciwstawić się szkodzeniu pacjentom. Wybrał półśrodek. Truć ludzi nadal będzie można legalnie. Tyle, że na receptę.

 

[author] [author_image timthumb=’on’]https://proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2016/08/mariusz-dzierżawski.jpg[/author_image] [author_info]Mariusz Dzierżawski – Członek Zarządu Fundacji Pro – Prawo do życia[/author_info] [/author]

 

...

Więcej interesujących treści

Raport: Tak się uśmierca nienarodzonych na świecie

Charlotte Lozier Institute opublikował cykliczny raport „Gestational Limits on Abortion in the United States Compared to International Norms (April 2024)” dotyczący problemu aborcji. Jest on

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN