Szukaj
Close this search box.

Pierwszy różaniec w Słomnikach o powstrzymanie aborcji!

W sobotę, 9 kwietnia, w Słomnikach (okolice Krakowa) zebrała się grupa ponad dwudziestu osób, aby wspólnie modlić się o powstrzymanie aborcji podczas pierwszego różańca publicznego w tym mieście.

Jest to owoc prelekcji antyaborcyjnej, jaka odbyła się tu jakiś czas temu na zaproszenie lokalnej wspólnoty parafialnej. Ziarno padło na żyzną glebę, a poruszeni problemem mordowania dzieci wierni zadeklarowali chęć działania w obronie życia i walki z aborcją. Cel różańca (połączonego z pikietą antyaborcyjną) jest dwojaki: pokazujemy ofiary aborcji, aby uświadomić ludziom ogromne zło tego procederu, zmienić ich postawy, obudzić sumienia i ratować ludzkie życie; modlitwa zaś to potężna broń w walce duchowej dobra ze złem, jaką niewątpliwie jest nasza działalność.

W trakcie pikiety podeszła do nas dwójka młodych ludzi, którzy w szyderczy sposób zareagowali na baner ze zdjęciem zabitego dziecka, robiąc sobie przy nim zdjęcia. Bolesne jest patrzeć na takie reakcje, ale wiemy, że młodzież – nie mając często właściwych wzorców, będąc pod wpływem demoralizujących treści z mediów i środowiska – bardzo łatwo ulega aborcyjnej propagandzie, dlatego bardzo istotne jest, by tak ważnych tematów rozmowy z dziećmi i nastolatkami nie odkładać na później, a także by zapoznawać ich z prawdą, zanim ktoś inny przekona ich, że aborcja jest „prawem człowieka”.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie siostrom zakonnym, które wsparły nas swoją obecnością.

Jeśli chciałbyś, by różaniec odbył się także w Twojej miejscowości, skontaktuj się z nami!

...

Więcej interesujących treści

swiadoma bezpieczna ja

„Świadoma, bezpieczna ja”, która zabija swoje dziecko

Program „Świadoma, bezpieczna ja” jest pakietem rozwiązań przedstawionym przez Ministerstwo Zdrowia, pod wodzą minister Izabeli Leszczyny. W praktyce jednak pod płaszczykiem „poczucia bezpieczeństwa zdrowotnego kobiet”

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN