Pierwsza pikieta w Zielonej Górze!

W piątek, tj. 15 maja, wolontariusze Fundacji Pro - Prawo do Życia zorganizowali pikietę antyaborcyjną w Zielonej Górze. Do pomocy przy wydarzeniu zaangażowały się także lokalne środowiska patriotyczne, Młodzież Wszechpolska oraz Sekcja Kobiet Ruchu Narodowego.

W piątek, tj. 15 maja, wolontariusze Fundacji Pro – Prawo do Życia zorganizowali pikietę antyaborcyjną w Zielonej Górze. Do pomocy przy wydarzeniu zaangażowały się także lokalne środowiska patriotyczne, Młodzież Wszechpolska oraz Sekcja Kobiet Ruchu Narodowego.

Piątek to szczególny dzień, bowiem 15 maja obchodzony jest Dzień Rodziny. Ma on na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na szczególną rolę rodziny oraz na zagadnienia związane z jej problemami, a także podkreślić znaczenie polityki prorodzinnej. Organizując pikietę w tym symbolicznym czasie chcieliśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, że akt dokonywania aborcji jest nie tylko zabójstwem, ale i również pogwałceniem praw rodzinnych.
O godzinie 16:00, zebrani na deptaku przed pomnikiem Bachusa, wolontariusze fundacji oraz grupa Wszechpolaków, działaczek SKRN i niezrzeszonych sympatyków organizacji wyraziła swój sprzeciw wobec popierania przez polskich polityków prawa aborcyjnego. W trakcie godzinnego protestu rozdawaliśmy ulotki, trzymaliśmy dwa banery ze zdjęciami ofiar aborcji oraz zbieraliśmy podpisy pod inicjatywą ustawodawczą, która ma za zadanie chronić życie poczętych dzieci, od poczęcia do naturalnej śmierci. Zgromadzeni na deptaku przechodnie prezentowali różne reakcje, od aprobaty aż do złości i buntu, spowodowanego skutkiem nowomowy aborcjonistów, którzy usiłują przekonać społeczeństwo, że aborcja jest tylko prostym zabiegiem, gdzie jest usuwany jedynie zlepek komórek.
Przypomnijmy, że jest to pierwsza tego typu akcja organizowana w Zielonej Górze, gdzie w sposób otwarty pokazywane są prawdziwe fakty na temat aborcji. Przechodnie mogli w trakcie godzinnej pikiety usłyszeć, że każdego dnia w Polsce mordowanych jest najmniej troje dzieci, głównie z powodu choroby, która wykrywana jest w 3-5 miesiącu ciąży, w tym czasie dziecko waży już około kilograma, porusza się, zaczynają mu wyrastać pierwsze włoski i paznokcie. Puszczone zostały także słowa Jana Pawła II mówiące o tym jak ważna jest ochrona życia. Pikietujący zbierali także podpisy, które pomogą wpłynąć na opinię publiczną, ponieważ dzięki tego typu działaniom więcej osób dowiaduje się o okrucieństwie aborcji.
Na zakończenie dodamy, że pikiety antyaborcyjne będą stałym cyklem działalności komórki zielonogórskiej. Przynajmniej raz w miesiącu wolontariusze będą organizowali wydarzenia, których celem będzie obnażanie kłamstw aborcjonistów i zwracanie uwagi opinii publicznej na fakt, że setki dzieci giną w Polsce, każdego roku, w wyniku dopuszczonej prawem aborcji.

[author] [author_image timthumb=’on’][/author_image] [author_info]Agata Wieczorek – zielonogórska komórka Fundacji Pro-prawo do życia[/author_info] [/author]

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN