Szukaj
Close this search box.

Plebiscyt HEROD 2023

Przeżywamy właśnie czas Adwentu, który jest okresem czekania na narodziny Zbawiciela. Choć tak wielu na te narodziny czekało, nie wszyscy się z nich ucieszyli. Pycha i chęć władzy popchnęła Heroda do wymordowania mnóstwa maleńkich dzieci, które w jego oczach stały się zagrożeniem dla władzy.

Od tamtego wydarzenia minęły 2023 lata. Również i dziś nie wszystkie dzieci są mile widziane. Co roku aborcjoniści na całym świecie mordują kilkadziesiąt milionów dzieci przed narodzeniem. Za zgodą i akceptacją tych, którzy sprawują władzę, a nawet za ich zarządzeniem. Niestety wiele tysięcy dzieci ginie również w Polsce.

Jakie mają argumenty współcześni Herodowie? Niektórzy twierdzą, że są katolikami, ale to nie oznacza, że mogą zabronić komuś mordować. Pozostali wprost odczłowieczają nienarodzone dziecko. Jeszcze inni mówią, że robią to z “litości”, by nie męczyć człowieka jego własną niepełnosprawnością.

Kto powinien zostać Herodem Roku 2023? W tym roku nominowani zostali Mateusz Morawiecki, Szymon Hołownia i Andrzej Duda. Poniżej przedstawiamy kandydatów do tego niechlubnego tytułu. Zachęcamy do głosowania.

Głosowanie zostało zakończone 28.12.2023

Sylwetki kandydatów:

Andrzej Duda

Wygrał wybory m.in. sprzeciwiając się aborcji i deprawacji dzieci przez lobby LGBT. „Jestem katolikiem i oczywiście z tego powodu jestem bardzo zagorzałym obrońcą życia” – mówił o sobie kilka miesięcy temu. Jednak po wyroku Trybunału Konstytucyjnego dot. aborcji eugenicznej zgłosił prezydencki projekt ustawy umożliwiający zabijanie dzieci z powodu wykrycia u nich tzw. wad letalnych. W czasie kampanii prezydenckiej przypominał nauczanie Jana Pawła II w dyskusji na temat. in vitro. Wskazywał wówczas, że ustawa o in vitro jest sprzeczna z konstytucją. Teraz podpisał projekt ustawy finansującej tę nieetyczną metodę z budżetu państwa.

Szymon Hołownia 

Przez wiele lat przedstawiał się jako katolicki pisarz i dziennikarz. Prowadził rekolekcje w kościołach i napisał wiele książek o tematyce religijnej. Był jednak przeciwny wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który zakazał zabijania dzieci podejrzanych o choroby i wady genetyczne. Jest za przeprowadzeniem referendum w sprawie aborcji. Obecnie współtworzy rząd z jawnymi aborcjonistami. Popiera nieetyczną metodę in vitro, o której Wanda Półtawska mówiła, że jest gorsza od aborcji, ponieważ pociąga za sobą wiele grzechów ciężkich.

Mateusz Morawiecki 

Jako premier kreował się na obrońcę rodziny i moralności, a w praktyce nie zrobił nic, aby powstrzymać zabijanie nienarodzonych dzieci i deprawowanie tych starszych. W czasie jego rządów całkowicie bezkarnie działali handlarze pigułkami aborcyjnymi, którzy jawnie reklamowali się w internecie i chwalili zabiciem 45 tys. dzieci rocznie. Głosował przeciwko projektom obywatelskim całkowicie zakazującym aborcje. Po wyroku TK opowiadał się za zabijaniem dzieci z przesłanek psychiatrycznych stwierdzonych u matki, co oznacza w praktyce aborcję na życzenie. Już po wyborach Morawiecki powiedział, że zawsze popierał kompromis aborcyjny pozwalający na zabijanie dzieci podejrzanych o choroby i wady genetyczne, m.in. zespół Downa).

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN