Szukaj
Close this search box.

Patrzą, a nie widzą – relacja z pikiety.

pikieta wumPo pikiecie w związku z kongresem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego mieliśmy świadomość, że wielu ginekologów wykazuje się znieczulicą wobec zabijania dzieci poczętych. Dzisiejsza pikieta z okazji inauguracji roku akademickiego Warszawskiej Akademii Medycznej w dużej mierze potwierdziła tę tezę. Z ust lekarzy padały stwierdzenia: "przecież prawo na to pozwala" lub "nie powinniście mieć prawa do wolności wypowiedzi", co uświadomiło nam, że niezwykle ważne jest, by tu być. Otworzyć oczy ludziom, którzy patrzą, a nie widzą.

pikieta wumPo pikiecie w związku z kongresem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego mieliśmy świadomość, że wielu ginekologów wykazuje się znieczulicą wobec zabijania dzieci poczętych. Dzisiejsza pikieta z okazji inauguracji roku akademickiego Warszawskiej Akademii Medycznej w dużej mierze potwierdziła tę tezę. Z ust lekarzy padały stwierdzenia: „przecież prawo na to pozwala” lub „nie powinniście mieć prawa do wolności wypowiedzi”, co uświadomiło nam, że niezwykle ważne jest, by tu być. Otworzyć oczy ludziom, którzy patrzą, a nie widzą.

Oczywiście nie wszyscy wspierają zabijanie dzieci. Prof. Chazan przyszedł, by na chwilę dołączyć do nas, a policjant na przywitanie stwierdził: „bardzo się cieszę, że stoicie tu państwo w tak ważnej sprawie”. Dopytuje kiedy nas znów zobaczy pod Kliniką Dzieciątka Jezus. W odpowiedzi mówię, że w przyszłym tygodniu w środę o godz.10 będziemy pod Sejmem, bo posłowie będą głosować nad przesłanką eugeniczną. Zabijanie dzieci zawsze jest złe. Czas, by i prawo przestało „na to pozwalać”.

{flike}

...

Więcej interesujących treści

lgbt w gdańsku

List otwarty do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni

Kierownik Centrali Doradczej Urzędu do Spraw Rasowo-Politycznych NSDAP dr Erhardt Wetzel, w swoich wytycznych dotyczących Polski i Polaków z 25 listopada 1939 roku pisał: „Wszystkie

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN