Szukaj
Close this search box.

Partia Razem odstępuje od oskarżenia ws. billboardu antyaborcyjnego. Oskarżyciele obciążeni kosztami!

Przed Sądem Rejonowym w Rzeszowie toczyło się postępowanie ws. wywieszenia billboardów antyaborcyjnych. Obwinionym był Mariusz Dzierżawski, prezes Fundacji Pro - Prawo do Życia. Policja początkowo umorzyła postępowanie, jednak oskarżenie wnieśli przedstawiciele Partii Razem.

Przed Sądem Rejonowym w Rzeszowie toczyło się postępowanie ws. wywieszenia billboardów antyaborcyjnych. Obwinionym był Mariusz Dzierżawski, prezes Fundacji Pro – Prawo do Życia. Policja początkowo umorzyła postępowanie, jednak oskarżenie wnieśli przedstawiciele Partii Razem.

Jak pokazały poprzednie posiedzenia, nie byli oni w stanie logicznie uargumentować swojego stanowiska ani udzielać rzeczowych odpowiedzi na pytania.

W dniu dzisiejszym oskarżyciele w ogóle nie stawili się na wyznaczonym terminie rozprawy, co zgodnie z kodeksem postępowania w sprawach o wykroczenia oznacza odstąpienie od oskarżenia.

W tej sytuacji Sąd umorzył postępowanie, kosztami postępowania obciążył działaczy Partii Razem.

W ciągu ostatnich 12 lat sądy kilkudziesięciokrotnie podkreślały prawo do publicznego prezentowania prawdy o aborcji. Być może działacze Partii Razem w końcu dostrzegli absurdalność swoich zarzutów i postanowili oszczędzać pieniądze podatników i swoje.

Mimo prób nękania ze strony zwolenników aborcji, Fundacja Pro – Prawo do Życia nie odstępuje od kampanii uświadamiającej społeczeństwo o okrucieństwie aborcji. Będziemy domagać się ponoszenia kosztów przez oskarżycieli we wszystkich podobnych sprawach.

[author] [author_image timthumb=’on’]https://proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2017/03/adam-kulpinski.jpg[/author_image] [author_info]Adam Kulpiński – Fundacja Pro-Prawo do Życia[/author_info] [/author]

 

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN