Szukaj
Close this search box.

Parlamentarzyści irlandzcy zachęcają do uchylenia zakazu zabijania dzieci

Irlandzki komitet ustawodawczy uznał, że "obecne zasady dotyczące przerwania ciąży w Irlandii są nieadekwatne do celu, w jakim je ustanowiono, w związku z czym konieczna jest reforma konstytucyjna". Szkoda że komitet nie zechciał nazwać rzeczy po imieniu.

Irlandzki komitet ustawodawczy uznał, że „obecne zasady dotyczące przerwania ciąży w Irlandii są nieadekwatne do celu, w jakim je ustanowiono, w związku z czym konieczna jest reforma konstytucyjna”. Szkoda że komitet nie zechciał nazwać rzeczy po imieniu.

8 poprawka do Konstytucji, ustanowiona w wyniku referendum w 1983 roku, w którym przeciwko zabijaniu dzieci opowiedziało się ponad 2/3 społeczeństwa miała na celu ochronę najmłodszych Irlandczyków przed zabiciem. Skoro więc celem jest ochrona życia, to jakim sposobem przepisy zakazujące zabijania są „nieadekwatne do celu”?

Komitet ustawodawczy nie nazywa rzeczy po imieniu, bo trudno jest powiedzieć prawdę. Hasło „zabijajmy dzieci!” raczej nie przysporzy im zwolenników, ale już lobbowanie w imię bliżej nie określonej „konieczności” może. Prawda woła więc, by ją głosić.

[author] [author_image timthumb=’on’]https://proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2016/10/ola-musiał.jpg[/author_image] [author_info]Aleksandra Musiał – Fundacja Pro-Prawo do Życia[/author_info] [/author]

 

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN