Szukaj
Close this search box.

Parenting.pl donosi – widok człowieka poczętego zagraża dzieciom!

Stowarzyszenie Realitas.pl zorganizowało w ramach Narodowego Dnia Życia konkurs na najlepszą pracę plastyczną "Każdy piękny od poczęcia". Był on przeznaczony dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Stowarzyszenie Realitas.pl zorganizowało w ramach Narodowego Dnia Życia konkurs na najlepszą pracę plastyczną „Każdy piękny od poczęcia”. Był on przeznaczony dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Prace miały charakter bardzo pozytywny. Próżno doszukiwać się w nich rozszarpanych bądź urodzonych w wyniku aborcji zwłok ludzkich, informowania o hitlerowskich praktykach eugenicznych, można było za to zobaczyć schematyczne rysunki dziecka w fazie płodowej, codzienne czynności wykonywane razem z rodziną, grono ludzi różnych ras z podpisem „Wszyscy jesteśmy piękni” oraz niepełnosprawną osobę na wózku.

Mimo braku ostrych akcentów, konkurs zaatakowały ultralewicowe organizacje i media. Sprawę opisał portal „parenting.pl”, nazywając konkurs „kontrowersyjnym” oraz przytaczając opinie, jakoby godził on w neutralność światopoglądową i wykluczał dzieci i młodzież z rodzin niekatolickich. Jest to oczywiście zarzut wyssany z palca, natomiast świetnie pokazuje, jak organizacjom proaborcyjnym zależy na tym, by przemysł aborcyjny rozwijał się dalej.

Często w odpowiedzi na nasze plakaty słyszymy ze strony ultralewicowych środowisk, że oni przecież nie chcą aborcji i sami zrobią wszystko, by było ich najmniej. Nieraz proponuje się fundacjom pro-life szerzenie pomocy i edukacji od podstaw, a gdy taka edukacja ma miejsce, oskarża się środowiska konserwatywne o indoktrynację. Jest to zresztą najprawdopodobniej indoktrynacja za pomocą nauki, gdyż to ona, a nie religia, mówi że od poczęcia mamy do czynienia z człowiekiem.

Czy więc warto brać poważnie utyskiwania tych organizacji na nasze plakaty oraz śmieszne zarzuty, że zagrażają one dzieciom, jeśli zagraża im niewinny konkurs, w którym ukazuje się piękno każdego człowieka?

Zdj: zwycięska praca w konkursie „Każdy piękny od poczęcia”/fb

[author] [author_image timthumb=’on’]https://proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2015/10/Karolina-Jurkowska.jpg[/author_image] [author_info]Karolina Jurkowska – wolontariuszka w Fundacji Pro-Prawo do Życia[/author_info] [/author]

 

...

Więcej interesujących treści

Wyrok

KOMENTARZ DO WYROKU

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN