Szukaj
Close this search box.

Panel edukacyjny w liceum i gimnazjum

gostynski lublin 1We środę 30. stycznia, komórka lubelska zorganizowała po raz kolejny antyaborcyjny panel edukacyjny, tj. pokaz filmów pro-life połączony z dyskusją. Tym razem - w Prywatnym Katolickim Liceum i Gimnazjum im. ks. Kazimierza Gostyńskiego w Lublinie. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas licealnych oraz III klas gimnazjum.

gostynski lublin 1We środę 30. stycznia, komórka lubelska zorganizowała po raz kolejny antyaborcyjny panel edukacyjny, tj. pokaz filmów pro-life połączony z dyskusją. Tym razem – w Prywatnym Katolickim Liceum i Gimnazjum im. ks. Kazimierza Gostyńskiego w Lublinie. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas licealnych oraz III klas gimnazjum.

O ile pierwszy film ukazujący rozwój dziecka w łonie matki od chwili poczęcia, niejednokrotnie mógł wywołać uśmiech a na pewno – zachwyt nad cudem życia, o tyle drugi „mocny” film, o tym jak naprawdę wygląda aborcja, zdecydowanie wstrząsnął uczniami.

Po filmach wywiązała się dość długa, bardzo interesująca dyskusja. Poza ogólnymi pytaniami, typu: w których krajach obecnie dokonuje się najwięcej aborcji, padały też te świadczące o sile współczesnych mediów, o nieustannej manipulacji, która niebezpiecznie wpływa na myślenie coraz młodszych pokoleń: dlaczego nie można zabić dziecka w takim stadium rozwoju, w którym nie posiada ono jeszcze świadomości?; czy w sytuacji, gdy wiadome jest, ze dziecko zostanie oddane do domu dziecka, nie lepiej go zabić, skoro tam ma się męczyć i żyć w trudnych warunkach?

Zainteresowanie wzbudziła też sama działalność naszej fundacji: co jeszcze robimy, dlaczego… Padło nawet pytanie o to, skąd mamy siły i motywację do walki? To kolejny dowód na to, że nasza praca ma sens, że obecność ludzi przekonanych o priorytetowym znaczeniu działań w obronie życia jest dziś konieczna! Jest o co walczyć! Dlatego – jesteśmy i walczymy!

{vsig}komorki/Lublin/Gostynski{/vsig}

{flike}

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN