Szukaj
Close this search box.

Odpowiedzialni obywatele niepożądani

Skar Kam 17.11.20132Posłanka Marzena Okła - Drewnowicz głosowała we wrześniu za prawem do zabijania chorych dzieci. Obywatelski projekt zmiany ustawy aborcyjnej, który miał zakazać zabijania tych, którzy są podejrzani o chorobę trafił głosami 233 posłów, w tym wyżej wymienionej do śmietnika. Kilka dni temu odbyła się w rodzinnej miejscowości posłanki pikieta, pokazująca co Okła - Drewnowicz zrobiła. Posłanka stwierdziła, że pokazywanie prawdy o niej samej jest "wysoce nieetyczne, niemoralne, żeby nie powiedzieć niesmaczne".

Skar Kam 17.11.20132Posłanka Marzena Okła – Drewnowicz głosowała we wrześniu za prawem do zabijania chorych dzieci. Obywatelski projekt zmiany ustawy aborcyjnej, który miał zakazać zabijania tych, którzy są podejrzani o chorobę trafił głosami 233 posłów, w tym wyżej wymienionej do śmietnika. Kilka dni temu odbyła się w rodzinnej miejscowości posłanki pikieta, pokazująca co Okła – Drewnowicz zrobiła. Posłanka stwierdziła, że pokazywanie prawdy o niej samej jest „wysoce nieetyczne, niemoralne, żeby nie powiedzieć niesmaczne”.

W swoim komentarzu posunęła się jeszcze dalej. Przede wszystkim jest przeciwna temu by obywatele (szczególnie ci wychodzący z kościoła, do którego jak się zdaje uczęszcza również Okła – Drewnowicz) interesowali się tym, co robią wybrani przez nich politycy. Uznała bowiem, iż poprzez ujawnianie prawdy „w politykę wciąga się osoby postronne”.

Ta narracja jest zgoła odmienna od tej, którą stosowali w czasie wyborów. Wówczas obywatel, który udziela głosu poparcia jest obywatelem odpowiedzialnym, zaangażowanym w politykę, w demokrację. Po wyborach to zaangażowanie okazuje się wyraźnie niepożądane. Odpowiedzialny obywatel staje się nagle osobą postronną, która nie powinna mieć nic do gadania, w szczególności jeśli chodzi o rozliczanie polityków z ich decyzji.

Obywatele tymczasem chcą być reprezentowani przez osoby wiarygodne, a nie takie, które mówią jedno, a robią co innego. Posłanka Okła – Drewnowicz twierdzi: „Zawsze byłam, jestem i będę za życiem.” Prawo do zabijania chorych dzieci nie przeszkadza jej jednak na tyle, by przycisnąć guzik, aby je zmienić.

{flike} 

źródło: echodnia.eu 

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN