Odnaczenie “Bene Merenti” dla Jacka Kotuli

kotula benemerentiW dniu 30 listopada nasz kolega Jacek Kotula otrzymał z rąk biskupa Edwarda Białogłowskiego medal i dyplom "Bene Merenti".

kotula benemerentiW dniu 30 listopada nasz kolega Jacek Kotula otrzymał z rąk biskupa Edwarda Białogłowskiego medal i dyplom “Bene Merenti”.

Uroczystość wręczenia odbyła się na uroczystej Mszy św. w kościele Matki Bożej Śnieżnej w Rzeszowie, w której koncelebransami było kilkunastu księży. W odczytanym komunikacie ksiądz biskup powiedział, że ten medal i dyplom został przyznany ” za zaangażowanie się w życie Kościoła i obronę życia nienarodzonych”. Dyplom podpisał ks. bp Jan Wątroba – ordynariusz rzeszowski.

Diecezjalne odznaczenie „Bene merenti” jest przyznawane w diecezji rzeszowskiej wiernym, osobom duchownym i świeckim, które w szczególny sposób zasłużyły się w apostolskim życiu kościoła diecezjalnego, zwłaszcza w dziedzinie kultury chrześcijańskiej oraz działalności charytatywnej i społecznej na fundamencie katolickiej nauki społecznej.

Jacek Kotula jest koordynatorem Fundacji Pro-prawo do życia na Podkarpaciu. Został pozwany do sądu wraz z Przemysławem Syczem za organizowanie pikiet antyaborcyjnych pod szpitalem Pro-Familia w Rzeszowie. Solidarność z Jackiem i Przemkiem wyrażało tysiące osób udzielając poparcia w internecie .

kotula benemerenti dyplom

 

 

{flike}

...

Więcej interesujących treści

Byliśmy na Spotkaniu Młodych w Krakowie!

W ubiegłą niedzielę, 26 listopada, jako Fundacja Pro–Prawo do życia, uczestniczyliśmy w SMAK – Spotkaniu Młodych Archidiecezji Krakowskiej. Był to już drugi raz, kiedy mieliśmy

Rozważania adwentowe 2023 – I 

W Ewangelii na uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok liturgiczny, Pan Jezus przypomina nam o sądzie, który czeka nas na końcu czasów. Każdy z nas

Makabryczne prawo w Michigan

Gubernator stanu Michigan Gretchen Whitmer podpisała ustawy, które znoszą zakaz aborcji przez częściowy poród, eliminują obowiązek przestrzegania zdrowotnych standardów przez placówki aborcyjne oraz nadają im

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN