Odnaczenie “Bene Merenti” dla Jacka Kotuli

kotula benemerentiW dniu 30 listopada nasz kolega Jacek Kotula otrzymał z rąk biskupa Edwarda Białogłowskiego medal i dyplom "Bene Merenti".

kotula benemerentiW dniu 30 listopada nasz kolega Jacek Kotula otrzymał z rąk biskupa Edwarda Białogłowskiego medal i dyplom “Bene Merenti”.

Uroczystość wręczenia odbyła się na uroczystej Mszy św. w kościele Matki Bożej Śnieżnej w Rzeszowie, w której koncelebransami było kilkunastu księży. W odczytanym komunikacie ksiądz biskup powiedział, że ten medal i dyplom został przyznany ” za zaangażowanie się w życie Kościoła i obronę życia nienarodzonych”. Dyplom podpisał ks. bp Jan Wątroba – ordynariusz rzeszowski.

Diecezjalne odznaczenie „Bene merenti” jest przyznawane w diecezji rzeszowskiej wiernym, osobom duchownym i świeckim, które w szczególny sposób zasłużyły się w apostolskim życiu kościoła diecezjalnego, zwłaszcza w dziedzinie kultury chrześcijańskiej oraz działalności charytatywnej i społecznej na fundamencie katolickiej nauki społecznej.

Jacek Kotula jest koordynatorem Fundacji Pro-prawo do życia na Podkarpaciu. Został pozwany do sądu wraz z Przemysławem Syczem za organizowanie pikiet antyaborcyjnych pod szpitalem Pro-Familia w Rzeszowie. Solidarność z Jackiem i Przemkiem wyrażało tysiące osób udzielając poparcia w internecie .

kotula benemerenti dyplom

 

 

{flike}

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN