Odebrane przez urzędników dzieci wracają do domu

23 kwietnia Sąd Rejonowy w Jarosławiu, na wniosek Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pruchniku odebrał rodzicom ośmioro dzieci. Bo byli biedni. Przez ponad pół roku dzieci, wyrwane z kochającej się rodziny, przebywały poza domem. Kosztowało to państwo polskie około 200 000 złotych.

23 kwietnia Sąd Rejonowy w Jarosławiu, na wniosek Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pruchniku odebrał rodzicom ośmioro dzieci. Bo byli biedni. Przez ponad pół roku dzieci, wyrwane z kochającej się rodziny, przebywały poza domem. Kosztowało to państwo polskie około 200 000 złotych. Nikomu z bezdusznych urzędników nie przyszło do głowy, że drobna część tej sumy przekazana rodzicom, załatwiła by problemy materialne rodziny.

Na szczęście w Polsce są jeszcze ludzie, którzy myślą nie po urzędniczemu, ale po ludzku. Instytut na rzecz kultury prawnej, Ordo Iuris, zorganizował pomoc prawną dla okrutnie potraktowanej rodziny. Jacek Kotula, koordynator Fundacji Pro – Prawo do życia na Podkarpaciu, zorganizował akcję społeczną, której uczestnicy domagali się powstrzymania urzędniczych prześladowań rodziny Olejarzów. Ten sam Jacek Kotula zorganizował społeczną akcję pomocy prześladowanej za ubóstwo rodzinie. Dzięki wsparciu wielu wrażliwych ludzi domek państwa Olejarzów został wyremontowany, wyposażony w potrzebne sprzęty i dobrze zaopatrzony na zimę.

27 października Sąd Rejonowy w Jarosławiu zezwolił na powrót do domu dzieci państwa Olejarzów. Dzieci wróciły do domu 4 listopada. To wielka radość. Radość z ocalenia kochającej się rodziny przed urzędniczymi prześladowaniami. Radość ze zwycięstwa solidarności ludzkiej nad biurokratyczną bezdusznością. To zwycięstwo było możliwe dzięki kompetencji i zaangażowaniu w sprawę Instytutu Ordo Iuris, ale również dzięki wielkiej akcji społecznej, której animatorem był Jacek Kotula.

jacek kotulaPrzy okazji warto trochę uwagi poświęcić koordynatorowi Fundacji Pro – prawo do życia na Podkarpaciu. Jacek Kotula aktywną i ofiarną działalność społeczną prowadzi od wielu lat. W 2009 roku był pełnomocnikiem Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Contra In Vitro, który zebrał ponad 160 000 podpisów pod projektem ustawy zakazującej zapłodnienia w próbówce. Od roku 2009 zorganizował na Podkarpaciu prawie 100 wystaw „Wybierz Życie”, pokazujących prawdę o aborcji. Koordynował w regionie zbiórki podpisów pod projektami zakazującymi aborcji i broniącymi dzieci przed deprawacją w latach 2011, 2013, 2014 i 2015. W roku 2014 zorganizował wizytę w Polsce Mary Wagner, bohaterskiej obrończyni dzieci poczętych z Kanady. Co roku organizuje w Rzeszowie wielki „Marsz dla Życia i Rodziny”.

W roku 2014 i 2015 prowadził kampanię w obronie dzieci abortowanych w szpitalu „Pro Familia” w Rzeszowie. Bronił też położnych, które nie chciały asystować przy aborcjach. Szpital wytoczył Jackowi Kotuli 2 procesy, a sądy chcą go ukarać za nazywanie aborcji zabijaniem dzieci. Pasją Jacka Kotuli jest pomaganie ludziom, szczególnie tym najbardziej zagrożonym. Ostatnio sam jest obiektem prześladowań  sądowych, ale to nie powstrzymuje go od pomagania innym. Dzięki jego zaangażowaniu obroniliśmy rodzinę Olejarzów. Aby cywilizacja życia zwyciężyła, potrzeba, by Jacek Kotula znalazł wielu naśladowców.

[author] [author_image timthumb=’on’]http://www.proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2015/10/MD.jpg[/author_image] [author_info]Mariusz Dzierżawski – członek Rady Fundacji Pro-prawo do życia[/author_info] [/author]

...

Więcej interesujących treści

Byliśmy na Spotkaniu Młodych w Krakowie!

W ubiegłą niedzielę, 26 listopada, jako Fundacja Pro–Prawo do życia, uczestniczyliśmy w SMAK – Spotkaniu Młodych Archidiecezji Krakowskiej. Był to już drugi raz, kiedy mieliśmy

Rozważania adwentowe 2023 – I 

W Ewangelii na uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok liturgiczny, Pan Jezus przypomina nam o sądzie, który czeka nas na końcu czasów. Każdy z nas

Makabryczne prawo w Michigan

Gubernator stanu Michigan Gretchen Whitmer podpisała ustawy, które znoszą zakaz aborcji przez częściowy poród, eliminują obowiązek przestrzegania zdrowotnych standardów przez placówki aborcyjne oraz nadają im

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN