Kolejnym hasłem ze słownika Dziewuch jest: „kompromis aborcyjny z 1993 → zakaz przerywania ciąży z 1993 roku, odebranie kobietom praw człowieka z 1993 roku”. Ustawa z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, bo o niej mowa, wprowadziła ograniczenie wykonywania aborcji do trzech wyjątków (ciężkie i nieodwracalne uszkodzenie płodu, ciąża powstała z czynu zabronionego, zagrożenie życia lub poważne zagrożenie zdrowia matki).

Kolejnym hasłem ze słownika Dziewuch jest:

„kompromis aborcyjny z 1993 → zakaz przerywania ciąży z 1993 roku, odebranie kobietom praw człowieka z 1993 roku”

Ustawa z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, bo o niej mowa, wprowadziła ograniczenie wykonywania aborcji do trzech wyjątków (ciężkie i nieodwracalne uszkodzenie płodu, ciąża powstała z czynu zabronionego, zagrożenie życia lub poważne zagrożenie zdrowia matki). Obecnie obowiązuje jednak ustawa po poprawkach wprowadzonych w 1996 roku przez lewicę, która miała wówczas większość w Sejmie; owe poprawki spowodowały w praktyce wyjęcie spod prawa kolejnych grup dzieci nienarodzonych.

Nie wchodząc jednak w szczegóły prawne, bo na to nie ma tu miejsca, należy zastanowić się, jakim to kobietom odebrano tak naprawdę prawa człowieka? Podstawowym prawem każdej istoty ludzkiej jest prawo do życia. Aborcja, czyli świadome i celowe zniszczenie życia dziecka poczętego, jest rażącym pogwałceniem tego prawa.

Naprawdę ciężko zrozumieć, jak zakaz zabijania dzieci może być przez kogokolwiek uznawany za „odebranie kobietom praw człowieka”. Dlaczego nie skupicie się na ratowaniu  kobiet mordowanych w łonach swoich matek, którym realnie odbiera się prawa człowieka?

Od kiedy zabijanie jest Waszym „prawem”, szanowne panie z ruchu Dziewuch?

[author] [author_image timthumb=’on’]https://proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2016/10/ania-trutowska.jpg[/author_image] [author_info]Anna Trutowska – Fundacja Pro Prawo do Życia, Kraków[/author_info] [/author]

Zobacz również:
Odc. 5 – dziecko poczęte, nienarodzone
Odc.6 – eugenika
Odc.7 – holokaust nienarodzonych

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Także mogą Cię zainteresować:

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN