Szukaj
Close this search box.

Odczłowieczenie, czyli słownik aborcjonistów. Odc. 5 – dziecko poczęte, nienarodzone

W słowniku aborcjonistek możemy przeczytać takie hasła: dziecko nienarodzone › zygota, embrion, płód, ciąża. Okres od powstania zygoty do narodzin dzieli się na trzy okresy: 1. zapłodnione jajo płodowe - do czasu zagnieżdżenia (implantacji) zygoty w ścianie macicy, 2. okres embrionalny to czas, w którym zarodek rozwija się aż do czasu wytworzenia łożyska, i jest to 5-10 tydzień ciąży.

W słowniku aborcjonistek możemy przeczytać takie hasła:

dziecko nienarodzone › zygota, embrion, płód, ciąża. Okres od powstania zygoty do narodzin dzieli się na trzy okresy: 1. zapłodnione jajo płodowe – do czasu zagnieżdżenia (implantacji) zygoty w ścianie macicy, 2. okres embrionalny, to czas, w którym zarodek rozwija się aż do czasu wytworzenia łożyska, i jest to 5-10 tydzień ciąży, i 3. ostatni okres – fetalny, w trakcie którego płód dojrzewa do momentu, w którym jest w stanie przeżyć poza organizmem kobiety, 11-40 tydzień ciąży.

dziecko poczęte › ciąża, kobieta w ciąży. „»Dziecko poczęte« to oksymoron, który istnieje tylko na papierze, ponieważ na etapie zygoty nie ma jeszcze mowy o poczęciu i ciąży” (prof. M. Płatek).

Zacznijmy od tego, że profesor Płatek, jak to ma w zwyczaju, myli się. Momentem poczęcia jest właśnie zapłodnienie. Zygota jest już powstałym organizmem. Być może, jako prawniczka, profesor nie musi posiadać wiedzy o embriologii, mimo że jest to wiedza ze szkoły podstawowej, czemu jednak aborcjonistki wystawiają ją w takim razie jako autorytet? Czyżby bały się, że ginekolog nie potwierdzi im tych rewelacji?

Z pierwszą definicją trudno zaś się nie zgodzić. Dziecko poczęte, nienarodzone to – w zależności od stopnia rozwoju – zygota, embrion, płód. Śmiech jednak wzbudzają nerwowo rzucane podczas rozmów „Płód! Nie dziecko!” Czy idąc tą drogą, aborcjoniści zamierzają wytykać matce nowonarodzonego malucha, że powinna go nazywać noworodkiem, później zaś niemowlakiem, a nie dzieckiem?

[author] [author_image timthumb=’on’]https://proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2015/10/Karolina-Jurkowska.jpg[/author_image] [author_info]Karolina Jurkowska – wolontariuszka w Fundacji Pro – Prawo do Życia[/author_info] [/author]

Zobacz również:
Odc. 2 – ateizacja
Odc. 3 – człowiek
Odc. 4 – działanie antynidacyjne

...

Więcej interesujących treści

pikieta lodz

Pigułki aborcyjne zabijają! – pikieta w Łodzi

Co jakiś czas w Polsce znajdowane są ciała dzieci na płodowym etapie rozwoju. Prawdopodobnie większość z nich to ofiary pigułek aborcyjnych. Na forach aborcyjnych znajdują

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN