Szukaj
Close this search box.

„Ochrona życia poczętego” – spotkanie w Krakowie

12.03.2018 r. w klubie „Kamieniołom” w Krakowie odbyło się spotkanie zorganizowane przez małopolską Endecję. Tematem wydarzenia była ochrona życia poczętego. Gościem specjalnym był dr Bawer Aondo-Akaa.

12.03.2018 r. w klubie „Kamieniołom” w Krakowie odbyło się spotkanie zorganizowane przez małopolską Endecję. Tematem wydarzenia była ochrona życia poczętego. Gościem specjalnym był dr Bawer Aondo-Akaa.

Na wstępie Fabian Myśliwiec wyjaśnił podstawowe zagadnienia związane z aborcją, by przybliżyć tę tematykę uczestnikom wydarzenia. Ukazał słuchaczom skalę mordowania niewinnych dzieci, gdyż przedstawił szokujące statystyki, które wiążą się z tym procederem. Uświadomił, iż życie ludzkie stanowi dla naszego narodu coraz mniejszą wartość, ponieważ liczba zabijania tych najbardziej bezbronnych nieustannie wzrasta.

Następnie prelekcję wygłosiła Anna Trutowska. Zaprezentowała działalność przedsięwzięcia, któremu przewodniczy oraz opowiedziała o pracy wolontariuszy. Przedstawiła fotolerację z organizowanych pikiet, wystaw oraz kursów dla prolajferów.

Zwieńczeniem spotkania było wystąpienie gościa specjalnego – dr Bawera Aondo-Akaa. Owo przemówienie różniło się od poprzednich, gdyż dr Aondo-Akaa podzielił się swoimi doświadczeniami napotkanymi na drodze walki o życie dzieci. Swoim świadectwem pokazał, że prześladowania są nieodzowne gdy walczy się o prawdę.

Niewątpliwie tematyka aborcji wzbudza wiele kontrowersji, dlatego wydarzeniu towarzyszyła interesująca dyskusja. Poruszającym przykładem może być odpowiedź gościa specjalnego odnośnie osób jawnie walczących z aborcją. Otóż, dr Bawer Aondo-Akaa wskazał, że gdybyśmy zwracali uwagę na to ile nas jest, już dawno organizacja przestałaby istnieć. Osoby współpracujące w Pro-prawo do życia nie walczą z drugim człowiekiem, ale starają się o prawa do życia dla dziecka, które jeszcze nie ma możliwości decydowania o swoim życiu. Swoją postawą wykazują troskę i dbają o przemianę serc osób będących za aborcją.

Wspólne rozważania ukazały, że o aborcji można mówić wiele, ale nigdy nie będzie argumentu na podważenie tego, iż jest ona czynem niegodnym ludzkiego postępowania, czynem zabierającym godność, aż wreszcie czynem morderczym. Aborcja zabija. Zabija nienarodzone dziecko. Zabija godne życie matki. Zabiera i zabija wolność człowieka. Zabija niewinność. Mamy prawo dawać życie, ale nikt nie ma prawa go odbierać.

[author] [author_image timthumb=’on’][/author_image] [author_info]Agnieszka Szrom[/author_info] [/author]

 

...

Więcej interesujących treści

Wyrok

KOMENTARZ DO WYROKU

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN