Szukaj
Close this search box.

Ocalone.org – tym osobom pomogliśmy bez oceniania!

Rok 2023 był pierwszym pełnym rokiem działania projektu Ocalone.org – inicjatywy, której celem jest niesienie pomocy każdej kobiecie, każdemu dziecku, każdej rodzinie, która się do nas zgłosi. Wcześniej Fundacja Pro – Prawo do życia także realizowała działalność pomocową, jednak bez nagłaśniania tej sfery naszej aktywności.

Teraz, po roku, możemy powiedzieć, że nasze wolontariuszki na czacie i telefonie, zetknęły się z najróżniejszymi przypadkami problemów:

– rozmawiałyśmy z wieloma młodymi dziewczynami, które zaszły w nieplanowaną ciążę,

– wspierałyśmy rodziny niepełnosprawnych kobiet w ciąży,

– poszukiwałyśmy bezpiecznego miejsca dla kobiet samotnych lub poddawanych presji na pozbycie się dziecka,

– udzielaliśmy jako Fundacja pomocy materialnej i finansowej,

– organizowaliśmy zbiórki rzeczy potrzebnych dla maluszków,

– pomagaliśmy w znalezieniu lekarzy, którzy zadbają o zdrowie matki i dziecka,

– pośredniczyłyśmy w kontakcie z organami ścigania w przypadku podejrzeń popełnienia przestępstwa,

– organizowaliśmy dziesiątki rozmów z psychologami, w tym dla kobiet, które zabiły swoje dzieci i nie były w stanie poradzić sobie z konsekwencjami,

– utrzymujemy kontakt i jesteśmy wsparciem dla kobiet, które po prostu potrzebują z kimś porozmawiać.

Każdy przypadek był inny i wymagał innego podejścia. Niektóre problemy udawało się rozwiązać szybko, inne wymagały wielomiesięcznej współpracy i opieki.

Marzy nam się sytuacja, w której każda rodzina w potrzebie znajduje wsparcie w odpowiednim miejscu, a dla każdego maluszka znajduje się kochająca osoba, która przy odpowiedniej pomocy, jest w stanie się nim zaopiekować. W ramach inicjatywy Ocalone.org robimy wszystko, żeby właśnie tak było.

Jednak nie do każdego da się dotrzeć z pomocą. Nie każdy wie, że może o nią poprosić. Serdecznie prosimy o udostępnianie tego artykułu. Niech jak najwięcej kobiet dowie się, że może do nas zadzwonić i napisać, zupełnie anonimowo i że pomożemy im w każdej sytuacji, bez oceniania.

...

Więcej interesujących treści

Jak zostać odpowiedzialnym mężczyzną?

Działacz Fundacji Pro-Prawo do Życia Bawer Aondo-Akaa mówi o tym, jak zostać odpowiedzialnym mężczyzną. Podkreśla przy tym znaczenie stawania w obronie słabszych. Dobrym przykładem są

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN