Szukaj
Close this search box.

Obywatelski projekt zakazu aborcji odrzucony

W dniu 11 września br. Sejm odrzucił w pierwszym czytaniu obywatelski projekt ustawy, całkowicie chroniący życie człowieka od poczęcia.

W dniu 11 września br. Sejm odrzucił w pierwszym czytaniu obywatelski projekt ustawy, całkowicie chroniący życie człowieka od poczęcia. W głosowaniu nad odrzuceniem projektu w pierwszym czytaniu wzięło udział 394 posłów, 206 poparło odrzucenie wniosku, 178 było przeciwnego zdania, a 10 osób wstrzymało się od głosu.

Pod obywatelskim projektem ustawy podpisało się 400 tysięcy obywateli. Jest to już trzecia podobna inicjatywa w przeciągu ostatnich 4 lat. Mimo iż Sejm nie był do tej pory gotowy na to, by objąć ochroną prawną każdego obywatela inicjatywy ustawodawcze stale zwiększają sprzeciw społeczeństwa wobec aborcji oraz powodują stały wzrost osób zaangażowanych w obronę życia.

Głosowanie imienne w tej sprawie: http://orka.sejm.gov.pl/Glos7.nsf/nazwa/99_98/$file/glos_99_98.pdf

[author] [author_image timthumb=’on’]http://www.proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2015/08/AM-—-kopia.jpg[/author_image] [author_info]Aleksandra Musiał – Członek Zarządu Fundacji Pro-prawo do życia[/author_info] [/author]

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN