Szukaj
Close this search box.

O przywrócenie prof. Chazana na stanowisko – petycja do Hanny Gronkiewicz-Waltz

pacW trakcie dzisiejszej pikiety przed warszawskim Ratuszem do Hanny Gronkiewicz-Waltz zostanie złożona poniższa petycja:

pacW trakcie dzisiejszej pikiety przed warszawskim Ratuszem do Hanny Gronkiewicz-Waltz zostanie złożona poniższa petycja:

 

Szanowna Pani Prezydent!

Jako pacjentki prof. Bogdana Chazana chcemy wyrazić swój kategoryczny sprzeciw wobec decyzji, którą podjęła Pani w jego sprawie, bezzasadnie zwalniając go z pełnionej przez niego funkcji, jednocześnie z całą mocą domagamy się jej zmiany lub cofnięcia i przywrócenia prof. Bogdana Chazana na stanowisko Dyrektora Szpitala im. Św. Rodziny.

Profesor Bogdan Chazan był naszym lekarzem od lat. Wiele naszych dzieci, które nie otrzymały szansy na rozwój i urodzenie w innych szpitalach, taką pomoc znalazły dzięki odpowiedzialnej, profesjonalnej i troskliwej opiece profesora, która sprawiła, że dzieci te mogły się zdrowo i bezpiecznie urodzić, a nadto niejednokrotnie, zostały one także uratowane z rąk lekarzy gotowych zbyt pochopnie odebrać im życie.

Wiele z nas – pacjentek pana profesora – zawdzięcza mu to co dla nas najcenniejsze – życie naszych dzieci. Tymczasem, poprzez zupełnie dla nas niezrozumiałą decyzję Pani Prezydent, zostałyśmy pozbawione dostępu do jego opieki oraz wiedzy medycznej, dzięki której czułyśmy się bezpieczne i której byłyśmy w stanie całkowicie zaufać, będąc gotowymi powierzyć mu życie naszych dzieci i swoje własne.

Pani Prezydent! Nie godzimy się na odwołanie profesora Bogdana Chazana! Uważamy, że Pani decyzja została podjęta bezpodstawnie, jest niesprawiedliwa, krzywdząca i nie można jej w żadnej mierze zaakceptować!

Nie do zaakceptowania jest również fakt, że osoby trudniące się medycyną i zdolne do zadawania śmierci dzieciom zajmują wysokie stanowiska i są gloryfikowane, a lekarz pochylający się z troską nad dobrem pacjenta i broniący jego godności, podczas gdy sam nie jest on w stanie się obronić, pozostając wierny przysiędze Hipokratesa, jest publicznie linczowany i tak surowo ukarany.

Pani Prezydent! Wykorzystując władzę powierzoną Pani dla służby mieszkańcom Warszawy, swoją decyzją o pozbawieniu prof. Chazana pracy i funkcji dyrektora szpitala, usankcjonowała Pani tym samym niesprawiedliwy osąd zwolenników aborcji, działając w ich interesie, na szkodę nienarodzonych i bezbronnych dzieci oraz ich matek! Pani decyzja wywołała wśród nas, pacjentek i matek, głębokie poczucie niepokoju o życie naszych dzieci, o jakość i standardy etyczne i moralne lekarzy oraz oburzenie, wobec którego nie potrafimy milczeć.

Jako pacjentki prof. Bogdana Chazana, korzystające także z jego ogromnego wysiłku, jakim było profesjonalne i o wysokim standardzie rozbudowanie szpitala, dzięki czemu warszawianki i mazowszanki mogły i mogą rodzić w najlepszych warunkach, a nasze dzieci mogą otrzymywać tam najwyższej jakości opiekę i pomoc medyczną już w pierwszych dniach swojego życia, wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec tego odwołania i domagamy się przywrócenia profesora Bogdana Chazana na stanowisko Dyrektora Szpitala św. Rodziny.

 

Pacjentki Profesora Bogdana Chazana

 

W imieniu pacjentek:

Kinga Małecka-Prybyło

Dane kontaktowe:

Tel. 604 513 122

kinga@proprawodozycia.pl

ul. Grzybowska 37a lok.25

00-855 Warszawa

 

[foto: razem.tv]

 

{flike}

...

Więcej interesujących treści

lgbt w gdańsku

List otwarty do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni

Kierownik Centrali Doradczej Urzędu do Spraw Rasowo-Politycznych NSDAP dr Erhardt Wetzel, w swoich wytycznych dotyczących Polski i Polaków z 25 listopada 1939 roku pisał: „Wszystkie

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN