O. Fidelis Moscinski i inni prolajferzy skazani na więzienie za rozmawianie z kobietami w placówce aborcyjnej

Czterech proliferów zostało skazanych na karę więzienia przez sąd w Michigan za rozmawianie z kobietami w placówkach aborcyjnych. Wśród nich jest franciszkanin o. Fidelis Moscinski, którego skazano na 3 wyroki 90-dniowe odbywane jednocześnie, podobnie jak Matthew Connolly’ego. Laurę Gies skazano na 2 60-dniowe wyroki odbywane jednocześnie, a Dr. Monicę Miller na dwa 45-dniowe wyroki odbywane jednocześnie.

Ta ostatnia poprosiła o odroczenie kary ze względu na to, że leczy się na raka, ale sędzia stwierdził, że wiedziała co robi łamiąc prawo i nie zgodził się na to. Dr Miller w czasie procesu trzymała zdjęcie dziecka rozerwanego w wyniku aborcji i choć sędzia zabronił jej pokazywania go, nie posłuchała.

Cały problem z tym procesem i dzisiejszym przesłuchaniem polega na tym, że dzieci przed narodzeniem są eksterminowane i traktowane jako niewidzialne dla sądu, nie istnieją i są uznawane za niewarte sprawiedliwości. To są kłamstwa.” – mówi Miller.

Ojciec Fidelis zdecydował się poświęcić swoje życie nienarodzonym. Wiedział doskonale, że łamie niesprawiedliwą literę prawa, która dozwala zabijać nienarodzonych. Zarówno on jak i inni skazani chcą znosić prześladowania w obronie prawa do życia.

W czasie gdy niedawno wspominaliśmy Mękę Pańską, skazani prolajferzy są szczególnym obrazem Chrystusa. Znoszą prześladowania, fałszywe oskarżenia, niesprawiedliwość prawa i inne niezawinione cierpienia, by być głosem tych, którzy sami nie mogą się obronić. Tak jak w przypadku Chrystusa męczeństwo to jest zapowiedzią zwycięstwa i chwały, bo Bogu Ojcu szczególnie miła jest ofiara z siebie z miłości.

Wspominając więc Zmartwychwstanie Jezusa łączmy się z tymi, którzy już Jego mocą zwyciężają diabła, by już wkrótce również wspólnie świętować zwycięstwo nad nim i w tym świecie.

Źródło: https://www.lifesitenews.com/news/

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN