O dyskryminacji…

Mamy obecnie bardzo nagłaśniane hasła walki z nietolerancją i dyskryminacją. Bo przecież wszyscy jesteśmy równi (i z tym się zgadzam), a tymczasem na dyskryminację skarżą się środowiska LBGTQ (co mocno dziwi, bo nie spełniają kryterium komórki społecznej – rodziny, i logiczne, że nie przysługują im te same prawa), feministki (no bo bądź co bądź, tylko kobiety rodzą dzieci i w naturalnym porządku głównie one się dziećmi opiekują), no i Polska niby dyskryminuje imgrantów, nie zgadzając się na „kwoty”.

Tymczasem powiem tu Czytelnikom: czuję się dyskryminowana, ale z innych powodów! I myślę, że przynajmniej z jednego z nich dyskryminacji doświadcza znacznie więcej ludzi.

Po pierwsze, w rozmowie z potencjalnymi kierownikami specjalizacji jako problem (!) traktowane są moje przekonania odnośnie diagnostyki prenatalnej – że nie powinna umożliwiać zabijania pacjentów. Lepiej widziany byłby ktoś potulny, bez zastrzeżeń, bez słów o tym, że także chore dziecko ma prawo żyć – na tyle długo i dobrze, jak przy jego problemach możemy mu pomóc. I myślę: a gdzie wolność sumienia?

Po drugie, żyjąc z wadą genetyczną, spotykałam wiele razy informację, że takich ludzi, tylko odpowiednio młodszych, można zabijać, i nawet jest to dobrodziejstwem. Dyskryminacja z uwagi na stan zdrowia i zależną od niego użyteczność – czy to nie hańba całego społeczeństwa?.

I czy jednak prawna ochrona życia nienarodzonych i lepsze finansowanie lecznictwa i opieki nad niepełnosprawnymi nie są ważniejsze od stadionów, Pendolino, a nawet sporów o Trybunał Konstytucyjny? Ile środków, czasu, zaangażowania pochłaniają sprawy, które przy ludzkim życiu trzeba uznać za drugorzędne?

Mamy wpływ na to, czy dyskryminacja niepełnosprawnych i łamanie sumień stracą swoje oparcie prawne. Niech Polska będzie za życiem!

[author] [author_image timthumb=’on’]http://www.proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2016/03/Malina_1.jpg[/author_image] [author_info]Malina Świć – lekarz, publicystka; urodziła się z zespołem Turnera, działa w Fundacji Pro – Prawo do życia[/author_info] [/author]

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN