Szukaj
Close this search box.

Nowi żołnierze w armii – relacja z kursu w Lesznie

Dscf446927 września 2014 roku w Domu Kultury przy Parafii rzymskokatolickiej pw. św. Józefa w Lesznie z wielkim zaangażowaniem szkolili się żołnierze.

Dscf446927 września 2014 roku w Domu Kultury przy Parafii rzymskokatolickiej pw. św. Józefa w Lesznie z wielkim zaangażowaniem szkolili się żołnierze.

Żołnierze Ci nie wykonywali jednak typowych zadań – nie mieli nawet broni. Ćwiczyli za to rzeczy ważniejsze, potrzebne w Armii, która ich przyjęła – Armii Obrońców Życia. Niewątpliwie najlepszą obroną jest atak, więc Żołnierze dowiedzieli się jak pokazać swoją siłę mentalną i hart ducha oraz niezłomne sumienie, by tymi wartościami wygrać bój na polu walki o największy skarb – życie.

Nie można nie zauważyć, że spotkanie odbyło się pod patronatem największego obrońcy Życia – św. Józefa. Człowieka, który gotów był oddać całego siebie, by ocalić jedno, niewinne, jak się okazało – najświętsze, Życie.

Trzeba wierzyć, że i inne miasta pójdą tym tropem i ogłoszą podobną mobilizację. Bo aby plutony wojaków rosły w siłę nie potrzeba ani karabinów, ani granatów, mundurów czy koszar – wystarczy dobra wola i miłość.

 

{flike}

...

Więcej interesujących treści

lgbt w gdańsku

List otwarty do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni

Kierownik Centrali Doradczej Urzędu do Spraw Rasowo-Politycznych NSDAP dr Erhardt Wetzel, w swoich wytycznych dotyczących Polski i Polaków z 25 listopada 1939 roku pisał: „Wszystkie

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN