Nowi obrońcy życia w Bydgoszczy! Czyli o kursie pełnym dobrych treści.

Atmosfera panująca podczas kursu była pełna wzajemnej życzliwości, sprzyjała wzajemnym ubogacaniu się wiedzą, a łączyło nas pragnienie obrony życia najsłabszych.

W minioną sobotę, 28 listopada 2015 roku w bydgoskiej szkole im. Jana Pawła II odbył się kurs dla obrońców życia, prowadzony przez Krzysztofa Kasprzaka z Fundacji Pro – prawo do życia.

Celem spotkania było przede wszystkim przeszkolenie ochotników do aktywnego i efektywnego włączenia się w obronę życia.

Pierwszy etap szkolenia służył zapoznaniu się z działalnością fundacji i tematyką związaną z działalnością pro- life. Następnie uczestnicy zostali podzieleni na grupy, przy czym, każda z grup miała za zadanie opracować przydzielone tematy związane z obroną życia poczętego, by w przyszłości móc wcielić w życie pomysły i umieć je zrealizować. Kurs zakończył się przedstawieniem nam argumentacji i dyskusji na temat obrony życia.

Atmosfera panująca podczas kursu była pełna wzajemnej życzliwości, sprzyjała wzajemnym ubogacaniu się wiedzą a łączyło nas pragnienie obrony życia najsłabszych. Wszyscy wiemy przecież, że życie jest cenne i nikt nie ma prawa go nikomu odbierać.

Adrianna Katarzyna Piekarska

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN