Nowa komórka w Tarnowie! Dołącz do nas!

W niedzielę 8. marca w Tarnowie odbyła się pierwsza pikieta antyaborcyjna zorganizowana przez Fundację Pro – prawo do życia. Z racji, że komórka tarnowska jest “świeża” i  nie posiadała jeszcze swoich materiałów, wspomogli nas koledzy z Krakowa i Rzeszowa. Przywieźli ze sobą trzy plakaty i megafon, a także ulotki i karty podpisowe. Za obecność i wsparcie dziękujemy także działaczom tutejszej Młodzieży Wszechpolskiej.

 

W dzień pikiety wszystko nam sprzyjało. Było ciepło i słonecznie – zatem wielu spacerujących tarnowian miało okazję zobaczyć naszą manifestację. Dzięki usytuowaniu pikiety na placu Sobieskiego, leżącym na szlaku komunikacyjnym „Dworzec – Rynek – Katedra”, byliśmy dobrze widoczni. Megafon skierowany w dół ulicy Krakowskiej (najdłuższej ulicy w Tarnowie) sprawił, że usłyszeć o naszej obecności mogli ludzie na dużym obszarze.

Reakcje były bardzo różne. Od głosów poparcia i sympatii do oburzenia. Jedna pani złożyła skargę do straży miejskiej, że plakaty obrażają jej uczucia religijne. Co ją uraziło? Tego nie powiedziała.

 

Zbieraliśmy także podpisy poparcia dla panów Jacka Kotuli i Przemysława Sycza, obrońców życia z Rzeszowa, prześladowanych za nazywanie aborcji zabijaniem dzieci.

Z setek ulotek, które rozdaliśmy, można było dowiedzieć się prawdy o aborcji dokonywanej legalnie w Polsce. Informowaliśmy także o kursie dla prolajferów, który odbędzie się w Tarnowie 28. marca.

 

Myślę, że w naszym mieście, w którym z zasady raczej niewiele się dzieje, narobiliśmy trochę “szumu”, ale… to tylko może się przysłużyć naszej sprawie 🙂

 

Daria Halska

__________
Nasza fundacja utrzymuje się jedynie z wpłat ludzi dobrej woli. Przekaż 1% podatku na naszą działalność statutową. KRS nr 0000233080.

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN