Niszczyciele świdnickiej wystawy schwytani! Skuteczna akcja świdnickiej Policji.

Świdnicka policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy dokonali dewastacji wystawy "Wybierz życie". Przeciwko wandalom toczy się postępowanie. Kodeks karny przewiduje za takie przestępstwa kary więzienia od trzech miesięcy do pięciu lat.

Świdnicka policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy dokonali dewastacji wystawy “Wybierz życie”. Przeciwko wandalom toczy się postępowanie. Kodeks karny przewiduje za takie przestępstwa kary więzienia od trzech miesięcy do pięciu lat.

Celem wystaw „Wybierz Życie” jest pokazywanie prawdy o aborcji i budzenie sumień ludzi obojętnych. O tym, że wystawa działa, świadczą również głosy sprzeciwu. Są ludzie, którzy woleliby, aby prawda o aborcji pozostała ukryta. Dlatego trzeba ją pokazywać.

Wystawa w Świdniku trzykrotnie była niszczona. Po pierwszym zniszczeniu banery zostały naprawione i wystawa stanęła ponownie. Druga dewastacja wystawy skończyła się doszczętnym podarciem trzech banerów. Dzięki monitoringowi sprawca został rozpoznany i złapany – to mieszkaniec Świdnika, któremu nie spodobały się „drastyczne sceny wywołujące nieprzyjemne odczucia”, dlatego postanowił siłą usunąć tę prawdę o aborcji z przestrzeni publicznej. Trzecia próba zniszczenia wystawy odbyła się w nocy. Sprawcy podarli dwa z trzech wiszących plakatów. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy dokonali dewastacji. Przeciwko wandalom toczy się postępowanie. Kodeks karny przewiduje za takie przestępstwa kary więzienia od trzech miesięcy do pięciu lat.

Świdniczanie z zainteresowaniem przyjęli wystawę, podobnie zresztą jak mieszkańcy innych miast, gdzie jest eksponowana. Przeciw pokazywaniu prawdy o aborcji protestują z reguły lewicowi politycy i lewicowe media. Podobnie było w Świdniku. Radny Jakub Osina od początku nawoływał do sprzeciwu wobec wystawy. Zapewne wandale poczuli się ośmieleni taką postawą lokalnego polityka. Taką formę przyjmuje często lewicowa tolerancja.

Wolontariusze Fundacji nie dają się zastraszyć – wystawa za każdym razem stawała ponownie na Placu Konstytucji 3 Maja, gdzie będzie eksponowana do 14 września.

[author] [author_image timthumb=’on’]http://www.proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2015/08/Magdalena-Łońska.jpg[/author_image] [author_info]Magdalena Łońska, lubelski koordynator Fundacji Pro – prawo do życia [/author_info] [/author]

[cyt. za http://www.lubelska.policja.gov.pl/lub/aktualnosci/52083,Swidnik-Kolejny-sprawca-zniszczenia-wystawy-antyaborcyjnej-odpowie-przed-sadem.html]

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN