Niepełnosprawny z małżonką zdobył Trzy Korony!

Aborcjoniści niepełnosprawność, nawet tę najmniejszą, zwykli pokazywać jako życiową przeszkodę, samych niepełnosprawnych zaś jako barierę w prawidłowym funkcjonowaniu społeczeństwa, na którą zmuszeni są składać się podatnicy.

Wśród naszych wolontariuszy jest mnóstwo osób opiekujących się osobami głęboko niepełnosprawnymi i pokazujących tym samym, że należy im się godne życie. Są również sami niepełnosprawni, którzy pomimo kul, wózków oraz innych ograniczeń wciąż walczą o prawo do życia dla każdego.

Jednym z takich aktywistów jest dr Bawer Aondo-Akaa, czarnoskóry koordynator z niepełnosprawnością ruchową. Poza działalnością w Fundacji Pro-Prawo do Życia dowodzi on mnóstwem innych inicjatyw.

Jedną z nich było wejście na Trzy Korony 4 marca. Nie było łatwo zaplanować taką wyprawę, a jednak zorganizował ją samodzielnie. Wózek przywiązywany był do lin i ciągnięty. Naturalne bariery architektoniczne nie ułatwiały zadania, a jednak dr Bawer Aondo-Akaa wraz z małżonką i przyjaciółmi stanęli ostatecznie na na szczycie!

Taka wyprawa wymagała od niepełnosprawnego doktora wielu godzin planowania, specjalnego sprzętu, a następnie wysiłku całej drużyny. Łatwo nam teraz powiedzieć – nie każdy tak może. I rzeczywiście, nie każdy niepełnosprawny pójdzie wspinać się w Pieniny. Dla innego niepełnosprawnego Trzema Koronami będzie możliwość samodzielnego siedzenia. Dla kolejnego szczytem zdobytym dzięki pomocy innych osób będzie samodzielne przełykanie.

Tych szczytów nie osiągną, jeśli zabijemy ich na samym starcie.

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN