Szukaj
Close this search box.

Niepełnosprawne dzieci jak podludzie w III Rzeszy – pikieta antyaborcyjna w Poznaniu

DSC09618Kolejna poznańska pikieta przeciwko aborcji odbyła się w sobotę 8 listopada. W samo południe rozwinęliśmy nasz plakat na ul. Półwiejskiej, bardzo ruchliwym trakcie pieszym łączącym kilka centrów handlowych. Na brak przechodniów nie można tam narzekać - w ciągu półtorej godziny trwania pikiety przedstawiający prawdę o aborcji plakat zobaczyły znaczne tłumy.

DSC09618Kolejna poznańska pikieta przeciwko aborcji odbyła się w sobotę 8 listopada. W samo południe rozwinęliśmy nasz plakat na ul. Półwiejskiej, bardzo ruchliwym trakcie pieszym łączącym kilka centrów handlowych. Na brak przechodniów nie można tam narzekać – w ciągu półtorej godziny trwania pikiety przedstawiający prawdę o aborcji plakat zobaczyły znaczne tłumy.

Przez megafon mówiliśmy głównie o aborcji dzieci posiadających wady genetyczne, gdyż najczęściej to właśnie one padają w Polsce ofiarą legalnego dzieciobójstwa. Porównywaliśmy ich sytuację do sytuacji osób niepełnosprawnych i „gorszych rasowo” w III Rzeszy, porównywaliśmy też dzisiejszych Polaków i ich bierność wobec aborcji do Niemców żyjących w III Rzeszy z ich biernością wobec nazistowskiego ludobójstwa. Podkreślaliśmy, iż bierność owych Niemców da się wytłumaczyć strachem przed aresztowaniem i śmiercią, a bierności dzisiejszych Polaków już się tak wytłumaczyć nie da.

Reakcje przechodniów były takie, jak zazwyczaj – od poparcia dla naszej akcji, aż do jej krytykowania, na pewno jednak nikt nie przechodził obojętnie. Prawie każda przechodząca osoba zwalniała kroku, by móc się lepiej przypatrzeć temu, co pokazujemy na plakacie. Na twarzach odbijało się zaskoczenie, niedowierzanie i odraza. Ufamy, iż doświadczenie to przyniesie przechodniom wymierne korzyści w postaci wzrostu świadomości na temat człowieczeństwa dzieci nienarodzonych i zbrodniczości aborcji.

Z tegoż powodu będziemy często wracać z pikietami na ul. Półwiejską, nie zapominając jednak o innych popularnych punktach Poznania. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w naszych akcjach zapraszamy na kurs dla obrońców życia, który organizujemy w Poznaniu 13 grudnia 2014 roku (zgłoszenia: kurs@proprawodozycia.pl).


DSC09633


{flike}

...

Więcej interesujących treści

donald tusk

Kto jest autorem aborcyjnej polityki Donalda Tuska?

„Wszystkie środki, które służą ograniczaniu rozrodczości, powinny być tolerowane albo popierane. Spędzanie płodu
[aborcja]
musi być na pozostałym obszarze Polski niekaralne. Środki służące do

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN