Niech szpital zrezygnuje z zabijania – relacja z pikiety

100 3994W sobotę 8 marca w samo południe odbyła się w Rzeszowie na centralnym rondzie miasta pikieta przeciwko aborcji w rzeszowskim szpitalu Pro-Familia.

Był to jednocześnie wyraz poparcia dla dzielnych położnych z tego szpitala. Kilkudziesięciu uczestników pikiety trzymało duże banery z napisami: „ Jak się zabija chore dzieci w Pro-Familii ordynatorze Janeczko”, „ W szpitalu Pro-Familia zabijają dzieci z zespołem Downa?”, „Życie- luksus dla wybranych?”.

Szpital ma leczyć, a nie zabijać chore dzieci. Tym bardziej niegodziwe jest czerpanie z tego powodu profitów z publicznych pieniędzy.

Poinformowano mieszkańców Rzeszowa, że odtąd takie pikiety będą organizowane co tydzień aż do skutku, czyli do zaprzestania aborcji w tym szpitalu.

Pikiety będą się odbywały na skrzyżowaniach ruchliwych ulic, pod galeriami handlowymi, pod kościołami , pod wszystkimi rzeszowskimi szpitalami i ośrodkami zdrowia, pod gabinetami prywatnymi ginekologów z Pro-Familii, a nawet przed ich domami. Jeśli szpital Pro-Familia nie zrezygnuje z haniebnego zabijania nienarodzonych dzieci to wezwiemy mieszkańców Podkarpacia do totalnego bojkotu tego szpitala.

Przygotowywane są nowe banery, gdzie będą pokazywani ginekolodzy pracujących w tym szpitalu i właściciele tego biznesu.

To jest wojna. Na tej wojnie giną niewinne dzieci. Nikt nie może przyglądać się temu biernie. Najbliższa pikieta już w przyszłym tygodniu . Akcja się rozprzestrzenia m.in. na facebooku a Ruch Światło-Życie diecezji przemyskiej i rzeszowskiej zbiera pod kościołami listy poparcia dla dzielnej położnej, która jest szykanowana przez ten szpital za sprzeciw wobec uczesniczenia w tych procedurach.

{flike} 

{vsig}komorki/Rzeszow/pikiety/profamilia8.03.2014{/vsig}

zdjęcia: Przemysław Sycz 

...

Więcej interesujących treści

polskie towarzystwo ginekologów i położników

Ginekolog = Terminator?

Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników wydało rekomendacje w sprawie zabijania dzieci przed narodzeniem. Chodzi między innymi o bałagan prawny, wywołany jeszcze przez poprzednią partię rządzącą,

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN