„Nie zabraniajmy dzieciom masturbacji” – mówi autor standardów WHO

„Nie zabraniajmy dzieciom masturbacji” – mówi autor standardów WHO

Prof. Daniel Kunz to jeden z autorów standardów edukacji seksualnej WHO, czyli Światowej Organizacji Zdrowia. Nieraz wypowiada się dla szwajcarskich mediów jako ekspert ds. pedagogiki.

W jednym z tekstów zatytułowanym: „Samozaspokajanie się małych dzieci” możemy przeczytać, co uważa on na ten temat.

„Dzieci zaczynają się masturbować już w wieku 2-3 lat. Badania wykazały, że ponad 50 procent z nich się autostymuluje. (…) Kiedy dzieci masturbują się przy innych osobach w pomieszczeniu, rodzice nie powinni im zabraniać, ale powiedzieć, żeby poszły to robić do swojego pokoju lub kącika zabaw. (…)W żadnym wypadku nie wolno zabraniać tych pięknych uczuć. Ponieważ poprzez poznawanie swojego ciała chłopcy i dziewczęta poznają co lubią, a czego nie.”

Teraz już wiadomo, skąd w standardach WHO wziął się zapis mówiący, że dzieci w wieku 0-4 lat mają się dowiedzieć, jak się czerpie radość z masturbacji. Obowiązkowe lekcje według tych wytycznych prowadzi się już w większości zachodnich państw. Seksedukatorzy chcieliby uczyć tego wszystkiego również polskie przedszkolaki.

źródło: https://www.migrosmagazin.ch/selbstbefriedigung-beim-kleinkind

Zobacz także:

stań po stronie życia

Witaj na Stronie Życia – nowym serwisie Fundacji Pro-Prawo do Życia.

Postanowiliśmy połączyć wszystkie dotychczasowe serwisy w jeden, aby sprawniej dostarczać informacje na temat ochrony życia i bezpieczeństwa dzieci.

W dniu premiery znajdziesz tu informacje z serwisów stopaborcji.pl, stoppedofilii.pl oraz petycje z ratujdzieci.pl. W kolejnych miesiącach portal będzie uzupełniany o nowe funkcjonalności.