“Nie pozwalajcie na to!” – relacja z pikiety w Wejherowie

W sobotę 20 sierpnia o godzinie 13:00, przy pomniku Wejhera na deptaku w Wejherowie, odbyła się pikieta antyaborcyjna zorganizowana przez wolontariuszy fundacji Pro - prawo do życia. Pikieta miała na celu zwrócenie uwagi mieszkańców miasta na problem aborcji w Polsce. Dzień był bardzo przyjemny, pogoda dopisała, toteż na deptaku zebrało się bardzo dużo ludzi.

W sobotę 20 sierpnia o godzinie 13:00, przy pomniku Wejhera na deptaku w Wejherowie, odbyła się pikieta antyaborcyjna zorganizowana przez wolontariuszy fundacji Pro – prawo do życia. Pikieta miała na celu zwrócenie uwagi mieszkańców miasta na problem aborcji w Polsce. Dzień był bardzo przyjemny, pogoda dopisała, toteż na deptaku zebrało się bardzo dużo ludzi.

Spotkaliśmy się ze sporym zainteresowaniem mieszkańców. Ludzie podchodzili już podczas rozkładania naszego baneru, jak i jeszcze podczas zwijania go. Spotkaliśmy zarówno ludzi, którzy wiedzieli o problemie aborcji, jak i takich którzy byli w szoku, że w Polsce pozwala się na zabijanie dzieci przed narodzeniem.

Ludzie chętnie brali od nas wlepki z adresem strony internetowej fundacji. Pojawiło się wiele głosów poparcia, takich jak: “Nie pozwalajcie na to”, “Dobrze, że tu jesteście”. Pytano nas o obrazy przedstawione na plakatach oraz o naszą działalność. Ludzie podchodzili do nas, by zapewnić o swoim poparciu dla ratowania ludzi.

Niestety, pojawiły się także głosy sprzeciwu. Pewien mężczyzna w bardzo niecenzuralnych słowach ubliżał wolontariuszkom stojącym przy banerze i krytykował nasze działania.

Pikieta zakończyła się po godzinie. Cieszy nas, że spotkaliśmy się z tak dużym poparciem i zainteresowaniem mieszkańców. W najbliższym czasie planujemy kolejne pikiety w tym miejscu.

[author] [author_image timthumb=’on’]http://www.proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2016/08/Rozalia-Wiewiórka.jpg[/author_image] [author_info]Rozalia Wiewiórka – wolontariuszka Fundacji Pro – Prawo do Życia[/author_info] [/author]

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN