Szukaj
Close this search box.

Jesteś lekarzem i nie chcesz zabijać? Nie możesz zostać konsultantem krajowym!

Ministerstwo Zdrowia swoją pracę zaczyna od naruszania klauzuli sumienia. Oświadczyło bowiem, że lekarz, który odmawia zabicia nienarodzonego dziecka, nie może zostać konsultantem krajowym.

Ministerstwo Zdrowia informuje, że lekarze, którzy narażali zdrowie i życie kobiet, odmawiając terminacji ciąży zgodnej z polskim prawem, nie zostaną powołani na konsultantów krajowych i wojewódzkich.” – brzmiał oszczerczy tweet MZ. Tu oczywiście trzeba jasno powiedzieć, że chodzi o zagrożenie zdrowia psychicznego, czyli odmowę zabicia dziecka, którego matka ma wypisaną przez psychiatrę (często współpracującego z organizacją aborcyjną) diagnozę „zaburzenia adaptacyjne”. Jest to de facto aborcja na życzenie.

Konsultanci krajowi mają duży wpływ na prace Ministerstwa Zdrowia. Między innymi przewidują potrzeby zdrowotne, związane z ich dziedziną, doradzają w kwestii realizacji zadań wynikających z Narodowego Programu Zdrowia i innych programów oraz weryfikują wnioski w sprawie leczenia lub diagnozowania konkretnych pacjentów za granicą. Są to poważne zadania, których powinni podejmować się ludzie z sumieniem. Okazuje się jednak, że ministerstwo pod wodzą Leszczyny wręcz zakazuje lekarzom z sumieniem obejmować to stanowisko!

W czasach, gdy aborcja w Polsce otwarcie była legalna, to właśnie lekarze z sumieniem sprawiali, że ginekologia i położnictwo w Polsce się rozwijało. Wystarczy wspomnieć Włodzimierza Fijałkowskiego, twórcę polskich szkół rodzenia i promotora technik oddechowych ułatwiających poród, człowieka, który starał się przywrócić godność rodzącej kobiecie wśród bezlitosnych procedur, panujących w PRL-u. „Jako człowiek – odmawiam!” – powiedział, gdy kazano mu brać udział w zabijaniu nienarodzonych dzieci.

Minister Leszczyna odebrała więc lekarzom wybór. Chcąc się rozwijać, muszą zabijać. Podobnie jak kilkadziesiąt lat temu, łamie się im sumienia, niszcząc życie zarówno lekarza, jak i matki, ale przede wszystkim nienarodzonego dziecka.

Źródło: https://www.termedia.pl/

...

Więcej interesujących treści

donald tusk

Kto jest autorem aborcyjnej polityki Donalda Tuska?

„Wszystkie środki, które służą ograniczaniu rozrodczości, powinny być tolerowane albo popierane. Spędzanie płodu
[aborcja]
musi być na pozostałym obszarze Polski niekaralne. Środki służące do

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN