Nie chcemy prezydenta, który dopuszcza rzeź niewiniątek!

W całej Polsce od jakiegoś czasu są organizowane pikiety, podczas których głośno się protestuje przeciwko popieraniu przez prezydenta Bronisław Komorowski tzw. "kompromisu aborcyjnego", w wyniku którego ginie w Polsce ponad 1000 dzieci rocznie! My w Bełchatowie również takiego prezydenta NIE CHCEMY!

W całej Polsce od jakiegoś czasu są organizowane  pikiety, podczas których głośno się protestuje przeciwko popieraniu przez prezydenta Bronisław Komorowski tzw. “kompromisu aborcyjnego”, w wyniku którego ginie w Polsce ponad 1000 dzieci rocznie! My w Bełchatowie również takiego prezydenta NIE CHCEMY! Dlatego dn. 23.04.2015r. o godz. 16:00 zebraliśmy się w centrum miasta i zaprotestowaliśmy. Usłyszawszy o akcji dołączyli do nas również ONR-owcy z Zelowa.
Prawo do życia jest fundamentalnym prawem każdego człowieka. Art. 38 Konstytucji RP stanowi, że Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia. Dlaczego więc obecne przepisy prawa polskiego są sprzeczne z Konstytucją i wykluczają tak wielu ludzi? Czy są oni kimś gorszym? Ponadto, dlaczego głowa państwa – prezydent Bronisław Komorowski – tak zaciekle broni tzw. “kompromisu aborcyjnego? Co więcej – tych którzy się sprzeciwią temu prawu nazywa szkodnikami i zapowiada, że będzie z nimi walczył! Czym się różni prawo, które zezwala na mordowanie chorych dzieci przed narodzeniem od poczynań Adolfa Hitlera, który zabijał niepełnosprawnych? W obydwu przypadkach mamy do czynienia z kulturą śmierci.
Pikieta ta miała również charakter informacyjny. Niektórzy ludzie podchodzili obejrzeć plakat, który trzymaliśmy, pytając: co ma z tym wszystkim wspólnego prezydent? Okazuje się, że nie wszyscy wiedzą jeszcze jakie jest stanowisko Bronisława Komorowskiego wobec dopuszczalności aborcji w naszym kraju. Wyborcy mają prawo to wiedzieć, aby mogli potem w wolności sumienia wybrać na kogo oddać swój głos. Część ludzi przechodzących obok nas również wyrażało sprzeciw wobec takiej polityki obecnego prezydenta. Jedna pani nawet odważnie powiedziała: nie będę na ciebie głosować!
Ponadto nasza akcja uderzyła w ludzkie sumienia. Jedna pani przechodząc obok nas powiedziała, że popiera aborcję. Dodała, że nie można decydować za kogoś, czy ma jej dokonać czy też nie. Zapytałem ją czy człowiek może decydować o drugim, czy go zabić czy nie? Ona nie wiedziała przez chwilę co powiedzieć, po czym dodała: co to ma znaczyć, że mężczyzna zajmuje się czymś takim? Na co odparłem: czy mężczyzna nie może stawać w obronie życia?
Zbieraliśmy również podpisy pod obywatelskim projektem “Stop Aborcji”. Nie tylko wyrażamy sprzeciw przeciwko rzezi niewiniątek, ale proponujemy konkretne zmiany w polskim prawie, które miałoby chronić życie każdego człowieka od poczęcia.
Do tej pory uzbieraliśmy w samym Bełchatowie ponad 1000 podpisów, a to dopiero początek akcji! Każdemu kto poparł nasz projekt dawaliśmy naklejkę ze znakiem Fundacji PRO – prawo do życia. Daje się obecnie zauważyć jak bełchatowianie noszą je na swoich ubraniach czy też przyklejają na swoje auta.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą stanąć w obronie życia na kolejne pikiety, gdzie będziemy zbierali podpisy pod projektem “Stop Aborcji”, o którym będziemy informować na naszym fanpage’u: Fundacja PRO – prawo do życia komórka bełchatowska.

[author] [author_image timthumb=’on’][/author_image] [author_info]Jakub Krawczyk – koordynator bełchatowskiej komórki Fundacji Pro-prawo do życia [/author_info] [/author]

Nasza fundacja utrzymuje się jedynie z wpłat ludzi dobrej woli. Przekaż 1% podatku na naszą działalność statutową. KRS nr 0000233080.

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN