Szukaj
Close this search box.

Nie będziecie zabijać? My nie będziemy kręcić u Was filmów – czyli Netflix grozi Georgii

W USA trwa wojna światopoglądowa. Coraz więcej osób odwraca się od nurtu anty-life. W ciągu ostatnich kilku lat wyszło na jaw, w jaki sposób kłamią kliniki aborcyjne oraz że bogacą się one również na sprzedaży organów. Wpływ na zmianę poglądów miała z pewnością także agresja, z jaką do ludzi mających inne zdanie odnoszą się osoby o poglądach anty-life. Wszelkie marsze i protesty aborcjonistów przeciw Trumpowi mają najczęściej charakter groteskowy, dochodzi też do aktów agresji.

A jednak, gdy coraz więcej stanów, słuchając głosu wyborców, ogranicza prawo aborcyjne, wpływowe środowiska zaczynają protestować. Przeciw projektowi w Alabamie i Georgii protestowała już między innymi Lady Gaga. Twierdziła ona, że modli się za kobiety, które nie będą mogły zabijać (link) i Alyssa Milano (link). Teraz gigant filmowy Netflix grozi, zapowiadając i chcąc wycofać stamtąd filmowe inwestycje.  

Warto zaznaczyć, że korzyści związane z ulokowaniem inwestycji filmowych w Georgii były obopólne. Z pewnością kolejne inwestycje napędzają gospodarkę w Georgii. Z drugiej strony jednak ten stan oferuje przemysłowi filmowemu wysokie ulgi podatkowe oraz piękne scenerie. Wycofanie się Netflixa może więc kosztować wiele zarówno jedną, jak i drugą stronę. Szczególnie że Netflix jest na cenzurowanym również za wspieranie marszów równości. Powoduje to bojkoty osób nie zgadzających się na wspieranie lobbystów.  

Przypomnijmy, że nowe prawo w Georgii zakłada ochronę życia od momentu, gdy można usłyszyć bicie serca nienarodzonego dziecka (z wyjątkiem ciąży powstałej w wyniku gwałtu lub kazirodztwa). Ma to miejsce w okolicach 5-6 tygodnia, a więc w momencie, kiedy wiele kobiet dopiero dowiaduje się o ciąży.  

Netflix grozi Georgii, a swojego zdania broni twierdzeniem, że zatrudniają oni wiele kobiet, których prawa mogą zostać ograniczone, gdy Georgia wprowadzi nowe prawo chroniące życie. Żadne prawa jednak nie zostaną ograniczone, a wręcz przeciwnie. Nasze prawa mają bowiem granice tam, gdzie zaczyna się drugi człowiek.  

Źródła: https://www.spidersweb.pl/…ozark/
https://www.vaticannews.va/…html

...

Więcej interesujących treści

Jak zostać odpowiedzialnym mężczyzną?

Działacz Fundacji Pro-Prawo do Życia Bawer Aondo-Akaa mówi o tym, jak zostać odpowiedzialnym mężczyzną. Podkreśla przy tym znaczenie stawania w obronie słabszych. Dobrym przykładem są

polskie towarzystwo ginekologów i położników

Ginekolog = Terminator?

Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników wydało rekomendacje w sprawie zabijania dzieci przed narodzeniem. Chodzi między innymi o bałagan prawny, wywołany jeszcze przez poprzednią partię rządzącą,

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN