Neutralne płciowo zabawki – nie tylko dla bezpłciowych dzieci

Francuski rząd zatwierdził prawo nakładające na producentów zabawek obowiązek „walki ze stereotypami związanymi z płcią w dziecięcym świecie”. Tzw. karta mieszanej reprezentacji zabawek zakłada, że od 2020 roku wycofywane będą ze sklepów osobne działy dla chłopców i dziewczynek. Sprzedawcy przejdą specjalne szkolenia, gdzie dowiedzą się, że lalka w rękach chłopca, a zestaw narzędzi w rękach dziewczynki są również w porządku i dlatego mają się już nie pytać o płeć dziecka, ale czym i gdzie lubi się bawić. Zmieni się także sposób reklamowania, tak aby produkty nie kojarzyły się już z konkretną płcią.

Kartę oprócz francuskiego rządu podpisały dwie duże organizacje zrzeszające producentów zabawek. Zdaniem pomysłodawców tego prawa, obecne zabawki są przyczyną tego, że tak mało dziewczynek zostaje naukowcami czy inżynierami.

Dzisiaj zaledwie 10% programistów to kobiety. Oznacza to, że 90 procent algorytmów przyszłości tworzą mężczyźni” – Powiedziała sekretarz stanu Agnes Pannier-Runnacher.

Konieczne jest, aby dzieciom proponować „możliwość posiadanie bogatszych i niepiętnujących horyzontów” – mówiła dalej polityk.

Bezpłciowe lalki Barbie

To nie jedyny, w ostatnim czasie, przypadek ideologii gender dot. zabawek.

W zeszłym tygodniu producent lalek Barbie, firma Mattel wprowadziła na rynek neutralną płciowo wersję swoich produktów.

Poprzez research dowiedzieliśmy się, że dzieci nie chcą, aby ich lalki podlegały normom płciowym. Ta seria lalek pomoże im się wyrażać w wolny sposób” – powiedziała Kim Culmone, przedstawicielka przedsiębiorstwa.

W internecie można zobaczyć oficjalny filmik reklamowy tych lalek. Występują w nim m.in. umalowani chłopcy przebrani za dziewczynki lub rzeczywiście przechodzący tzw. zmianę płci.

Jak dokładnie wyglądają neutralne płciowo lalki? Przy ich projektowaniu zrezygnowano z cech podkreślających „charakterystyczne cechy płciowe”, a dodatkowo można im skracać i wydłużać włosy, nakładać spodnie lub sukienki. Wszystko po to, aby płeć nie stanowiła już ograniczeń oraz aby pozbywać się niepotrzebnych etykietek (!).

Edukacja bezpłciowa w szwedzkim przedszkolu

Producenci zabawek wykorzystują szaleństwo związane ze zmienianiem płci u dzieci m.in. na zachodzie Europy. Jedną z jego przyczyn jest promocja LGBT oraz ideologii gender poprzez edukację seksualną. Z nowych wersji Barbie z pewnością będzie chciało skorzystać przedszkole Egalia ze Sztokholmu, które prowadzi nauczanie bezpłciowe (!)

W edukacji bezpłciowej możliwe są wszystkie wariacje. Dzieci muszą same to wyczuć. Można być dziewczynką, chłopakiem, albo jeszcze inną płcią. Można być też np. dziewczyną – chłopcem, chłopcem-dziewczyną, my w to nie ingerujemy” – mówi Lotta Rajalin, założycielka przedszkola.

Bezpłciowe zabawki mogą doprowadzić do zwiększenia liczby operacji “zmiany płci”, które faktycznie są okaleczaniem dzieci. Takie okrucieństwo trudno zrozumieć.

Źródła:
https://www.tvp.info/44578890/neutralne-plciowo-lalki-barbie-pozwola-dzieciom-czuc-sie-wolnymi
https://www.youtube.com/watch?v=DOFD7YObaE0
https://www.theguardian.com/world/2019/sep/24/barbie-the-robotics-engineer-french-toymakers-pledge-to-fight-stereotypes

...

Więcej interesujących treści

Byliśmy na Spotkaniu Młodych w Krakowie!

W ubiegłą niedzielę, 26 listopada, jako Fundacja Pro–Prawo do życia, uczestniczyliśmy w SMAK – Spotkaniu Młodych Archidiecezji Krakowskiej. Był to już drugi raz, kiedy mieliśmy

Rozważania adwentowe 2023 – I 

W Ewangelii na uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok liturgiczny, Pan Jezus przypomina nam o sądzie, który czeka nas na końcu czasów. Każdy z nas

Makabryczne prawo w Michigan

Gubernator stanu Michigan Gretchen Whitmer podpisała ustawy, które znoszą zakaz aborcji przez częściowy poród, eliminują obowiązek przestrzegania zdrowotnych standardów przez placówki aborcyjne oraz nadają im

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN