Nauczyciel z Irlandii trafił do więzienia. Nie chciał mówić do chłopca „oni”

Enoch Burke, irlandzki nauczyciel niemieckiego i historii, trafił do więzienia, ponieważ nie zgodził się na używanie genderowego zaimka „oni” i nowego imienia niezgodnego z płcią biologiczną wobec swojego ucznia.

Nauczyciel został zawieszony, zakazano mu prowadzenia lekcji i przebywania w szkole. Nie zastosował się do tej decyzji i trafił w związku z tym do aresztu. Obecnie przebywa w więzieniu Mountjoy w Dublinie.

To jest naruszenie mojego sumienia. W całym kraju nauczyciele są zmuszani do używania zaimków “oni” zamiast “on” lub “ona” – mówił. – Osadzenie mnie w więzieniu z tego powodu to czyste szaleństwo – dodaje Enoch Burke.

Pozostanie w areszcie co najmniej tydzień

Następna rozprawa irlandczyka zaplanowana jest na kolejny tydzień. Enoch Burke jednak zapowiada, że nie zgodzi się na zachowanie sprzeczne z jego poglądami i nie zaakceptuje decyzji szkoły o zawieszeniu z tego powodu.

Mogę spędzić w więzieniu następne 100 lat, ale nie pójdę na kompromis ze swoimi przekonaniami i wiarą – mówił w sądzie nauczyciel.

Źródła:
https://www.polsatnews.pl/

https://www.bbc.com/

https://www.irishtimes.com/

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN