Szukaj
Close this search box.

Najważniejsza jest metoda działania – relacja z kursu w Katowicach

W ubiegłą sobotę, 17 lutego, zorganizowaliśmy szkolenie dla nowych obrońców życia w Katowicach. Podczas kursu pokazujemy metodę działania Fundacji Pro-Prawo do życia i odpowiadamy na najczęściej pojawiające się argumenty w dyskusji o aborcji. Jest też czas na poznanie się nawzajem i pracę w grupach.

W grupie kursantów było dziewięć osób, które od początku wykazywały duże zainteresowanie tematem. Część z nich znała już działania Fundacji np. z internetu, a część miała okazję uczestniczyć w organizowanych przez nas Różańcach i pikietach antyaborcyjnych.

O wrażenia z kursu zapytałam jedną z uczestniczek, 18-letnią Emilię: „Kurs bardzo mi się podobał, ponieważ już od jakiegoś czasu interesuję się tematem życia przed narodzeniem. Zrozumiałam też sens działania metody fundacji, bo mimo iż z pozoru może wydawać się ona kontrowersyjna, to jednak jest najlepszą metodą na to, by wzbudzić u innych zainteresowanie i rozpocząć ich wewnętrzny proces przemiany.

Metoda, o której wspomina Emilia, to pokazywanie przez Fundację zdjęć ofiar aborcji – dzieci zabitych przed narodzeniem. Fundacja wykorzystuje wiedzę i doświadczenie zdobyte przez działaczy społecznych w kampaniach dotyczących walki z niewolnictwem, z ludobójstwem w Kongo, a także uświadamiających, co działo się np. w czasie trwania segregacji rasowej w USA czy wojny w Wietnamie. We wszystkich kampaniach, które zakończyły się sukcesem, kluczowe znaczenie miało pokazywanie dowodów zbrodni, czyli zdjęć ofiar, co wpływało na świadomość społeczną i w znacznej mierze przyczyniało się do wprowadzania zmian prawnych, mających chronić ludzi przed podobnymi prześladowaniami w przyszłości. Obecnie największym ludobójstwem, z jakim mamy do czynienia, jest aborcja – trudno sobie nawet wyobrazić skalę zabójstw, z jaką mamy do czynienia. Jest to pierwsza przyczyna śmierci na świecie. W wyniku aborcji ginie przynajmniej kilkadziesiąt milionów dzieci rocznie. To tak, jakby co roku zabijano wszystkich mieszkańców 1-2 takich państw, jak Polska.

Co możemy wobec tego zrobić? Znamy już prawdę, a więc trzeba ją przekazywać dalej. Prawda jest naszą najważniejszą bronią przeciwko ludobójstwu. Ona ratuje życie, co potwierdza wiele świadectw o dzieciach uratowanych przed zabójstwem dzięki temu, że ich matki zobaczyły zdjęcia skutków aborcji.

Zapytałam Emilię, co skłoniło ją do wzięcia udziału w kursie. Odpowiedź brzmiała: „Zgłosiłam się dlatego, że nie można stać bezczynnie wobec ludobójstwa, które się dzieje, a brakuje wobec niego odpowiednio dużego sprzeciwu.

Jeśli myślisz tak samo, to zachęcam Cię do działania razem z nami! Wyślij swoje zgłoszenie do odpowiedniej komórki lokalnej lub na kurs dla obrońców życia.

Kurs w Katowicach był bardzo udany; już planujemy najbliższe akcje terenowe, pikiety i Różańce publiczne, podczas których chcemy dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców Katowic. Dołącz do nas i pomóż ratować dzieci przed aborcją!

...

Więcej interesujących treści

donald tusk

Kto jest autorem aborcyjnej polityki Donalda Tuska?

„Wszystkie środki, które służą ograniczaniu rozrodczości, powinny być tolerowane albo popierane. Spędzanie płodu
[aborcja]
musi być na pozostałym obszarze Polski niekaralne. Środki służące do

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN