Szukaj
Close this search box.

Najpierw było za wcześnie. Dziś jest za późno – ustalenia w Jachrance

PiS zajmuje się aborcją tylko będąc w opozycji, żeby poprawić swoje notowania. Kiedy ma władzę, zabijanie dzieci mu nie przeszkadza.

Uniki ze strony posłów Prawa i Sprawiedliwości w sprawie zalegalizowania ustawy chroniącej życie każdego człowieka mogłyby służyć za długą i dobrą anegdotę, gdyby nie fakt, że sprawa jest poważna i chodzi o troje zabijanych ludzi dziennie. Zabijanych w okrutny sposób, w majestacie prawa.

Tymczasem, w Jachrance odbyło się wyjazdowe posiedzenia partii Prawo i Sprawiedliwość. Z nieoficjalnych informacji wynika, że wśród ustaleń, które tam zapadły jedno prawdopodobnie tyczyło się właśnie losu tych dzieci, którym grozi śmierć z rąk lekarzy ginekologów. Mianowicie, do końca obecnej kadencji nie mają być podejmowane żadne decyzje dotyczące prac nad zmianą ustawy aborcyjnej.

„Niezależnie od kwestii etycznych, od strony politycznej nie mam wątpliwości, ze ostatni rok kadencji to nie jest okres na rozstrzyganie tak fundamentalnych spraw jak sprawa aborcji” – mówił Gowin, opisując ustalenia w Jachrance. Z początku posłowie sugerowali, że początek kadencji to za wcześnie na takie decyzje. Dziś natomiast twierdzą, że jest za późno.

Przypomnijmy tu, że wyborcy niejednokrotnie dawali wyraźnie do zrozumienia posłom partii „konserwatywnej”, że oczekują spełnienia obietnicy wyborczej. W 2016 roku do Sejmu trafił projekt „Stop Aborcji”, podpisany przez prawie pół miliona obywateli Rzeczpospolitej. Kolejny projekt, który trafił do Parlamentu rok później, podpisało jeszcze więcej osób. Oprócz tego, grupa posłów wezwała Trybunał Konstytucyjny, by zbadał legalność aborcji eugenicznej w świetle ustawy zasadniczej.

Gdy wnoszono poprzednie projekty, za czasów Platformy Obywatelskiej, posłowie Prawa i Sprawiedliwości oklaskiwali każde słowo obrońców życia, grzmiąc na pozostałe ugrupowania, wyraźnie przeciwne wprowadzeniu ustawy. Dziś partia Jarosława Kaczyńskiego stoi po tej stronie, co zwolennicy aborcji.

PiS zajmuje się aborcją tylko będąc w opozycji, żeby poprawić swoje notowania. Kiedy ma władzę, zabijanie dzieci mu nie przeszkadza.

Źródło: https://www.rp.pl/Prawo-i-Sprawiedliwosc/181209488-Gowin-Aborcja-Do-konca-kadencji-nie-ma-tematu.html

_________
Zachęcamy do podpisania petycji do Prezes Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji:
https://akcjespoleczne.pl/wezwij-trybunal-do-obrony-choryc…/

...

Więcej interesujących treści

Jak zostać odpowiedzialnym mężczyzną?

Działacz Fundacji Pro-Prawo do Życia Bawer Aondo-Akaa mówi o tym, jak zostać odpowiedzialnym mężczyzną. Podkreśla przy tym znaczenie stawania w obronie słabszych. Dobrym przykładem są

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN