Szukaj
Close this search box.

Muzyka feministek zwracała uwagę na naszą zbiórkę – zbiórka podpisów w Toruniu

2 czerwca 2021 r. w godzinach 16:00-19:00 odbyła się zbiórka podpisów pod 2 projektami ustaw : Stop aborcji i Stop LGBT. Akcja miała miejsce na rogu ul. Szerokiej i Mostowej na Starówce.

Przyszło także około 20 feministek i osób z tęczowymi emblematami, które zagłuszały akcję megafonem z bardzo głośną muzyką oraz zakrywały stolik i banner. Jednak ludzie mimo tego licznie podpisywali listy, a muzyka zwracała uwagę przechodniów.

Przeciwnicy próbowali bezskutecznie prowokować do awantur, jedna z feministek nie wytrzymała i rzuciła się na policjanta. Reporter z Wyborczej nazywał nas „ruskimi agentami”. Zadawał pytania, a gdy ktoś z nas odpowiadał – przerywał agresywnie, aby nam puściły nerwy. Tenże reporter powiedział do feministek , że „Nie zdążył sfilmować podpisanych kart„… by móc nas oskarżyć o publiczne ujawnianie danych osobowych.

...

Więcej interesujących treści

Zaawansowane metody śledcze oleśnickiej policji

Dnia 29 lutego w Oleśnicy, przed wejściem do Szpitala (będącego liderem w statystykach dzieciobójstwa prenatalnego w Polsce) odbywało się zgromadzenie publiczne, mające na celu pokazywanie

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN