Szukaj
Close this search box.

Miłym akcentem była możliwość „zbicia piątki” – pikieta w Bielsku-Białej

W sobotę 7 listopada 2020r. miałem przyjemność wziąć udział w pikiecie zorganizowanej w Bielsku-Białej przez Fundację Pro-Prawo do Życia, której celem było uświadomienie przechodniów, czym jest zbrodnia nazywana aborcją.

Pikietę rozpoczęliśmy od modlitwy różańcowej w intencji nawrócenia wszystkich osób popierających aborcję oraz rychłej publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego tzw. przesłanki eugenicznej. Była to kolejna pikieta, na której mogłem się przekonać o tym, jak bardzo potrzebne jest głoszenie prawdy o tym, czym jest aborcja.

Miejsce, gdzie odbyła się pikieta, umożliwiło wielu osobom zapoznanie się z treścią komunikatów, tak bardzo potrzebnych dziś w przestrzeni publicznej. Między innymi miałem okazję porozmawiać z kobietą, która podzieliła się ze mną opinią (lub doświadczeniem) dotyczącą tego, że czasem kobieta prosząca o pomoc słyszy przykre rzeczy na temat liczby posiadanych już dzieci. Mówiła to ze łzami w oczach, co pokazuje, jak bardzo wszelka działalność pro-life jest konieczna, jak ważne jest również angażowanie się w edukację społeczeństwa.

Czasem słyszę, że osoby pro-life nie interesują się kobietami po tym, jak te urodzą już dziecko. Jest to totalną bzdurą. Mentalność pro-life powoduje, że każdego człowieka otacza się należnym mu szacunkiem. Pro-life działa na rzecz pomocy i poprawy jakości życia każdego potrzebującego. Gdyby nie ta mentalność, nie powstałoby wiele stowarzyszeń, które zapewniają byt potrzebującym kobietom i ich dzieciom.

Ogromną nagrodą była dla mnie dzisiaj możliwość zbicia „piątki” łokciem z chłopakiem chorym na zespół Downa i jego uniesiony w górę kciuk. Przypomnę, że obowiązujące obecnie prawo pozwala zabijać takich ludzi w łonach matek.

Miłymi akcentami pikiety było zaangażowanie się postronnych osób w modlitwę czy wyrazy poparcia od przechodzących lub przejeżdżających samochodami osób. Warto działać i warto wspierać tę czy inne inicjatywy, których celem jest ochrona życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

...

Więcej interesujących treści

mezczyzna

Jestem ojcem zabitego dziecka

Jestem ojcem martwego dziecka. Ostatnio codziennie to do mnie wraca, choć minęło już tyle lat.

donald tusk

Kto jest autorem aborcyjnej polityki Donalda Tuska?

„Wszystkie środki, które służą ograniczaniu rozrodczości, powinny być tolerowane albo popierane. Spędzanie płodu
[aborcja]
musi być na pozostałym obszarze Polski niekaralne. Środki służące do

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN