Mówimy w szkołach o zabijaniu dzieci. Pierwsza prezentacja o aborcji w Warszawie.

szkola2 - kopiaW środę 6 czerwca członkowie naszej fundacji przeprowadzili pierwszą prezentację na temat aborcji w warszawskich szkołach.

Uczniom 7 Niepublicznego Gimnazjum oraz 29 Niepublicznego Liceum przybliżyliśmy pewne wiadomości związane z rozwojem płodowym człowieka oraz przedstawiliśmy im podstawowe informacje dotyczące aborcji. Nasze spotkanie miało być przygotowaniem młodzieży na oglądanie wystawy pt. „Wybierz Życie", która pojawi się w najbliższym czasie wokół kościoła św. Jozafata na Powązkach i jednocześnie przed murami ich szkoły.

szkola2 - kopiaW środę 6 czerwca członkowie naszej fundacji przeprowadzili pierwszą prezentację na temat aborcji w warszawskich szkołach.

Uczniom 7 Niepublicznego Gimnazjum oraz 29 Niepublicznego Liceum przybliżyliśmy pewne wiadomości związane z rozwojem płodowym człowieka oraz przedstawiliśmy im podstawowe informacje dotyczące aborcji. Nasze spotkanie miało być przygotowaniem młodzieży na oglądanie wystawy pt. „Wybierz Życie”, która pojawi się w najbliższym czasie wokół kościoła św. Jozafata na Powązkach i jednocześnie przed murami ich szkoły. Dzięki temu będą mogli oni łatwiej zrozumieć trudną prawdę o aborcji, z którą będą musieli się codziennie spotykać idąc na zajęcia lekcyjne.

Nasza prezentacja na temat aborcji spotkała się dużym zainteresowaniem uczniów tamtejszej szkoły. Z ciekawością przysłuchiwali się temu co im przygotowaliśmy. Szczególnie cenne były dwa filmy przygotowane wcześniej przez nas i wyświetlone podczas spotkania. Potwierdzały one to wszystko o czym rozmawialiśmy i pozwoliły uczniom na własne oczy zobaczyć jak rozpoczyna się nasze życie. Po zakończeniu pojawiły się pytania ze strony młodzieży dotyczące aborcji i działania Fundacji, na które bardzo chętnie odpowiedzieliśmy.

Agnieszka, jedna z prowadzących prezentację, po spotkaniu powiedziała – „Moja rola polegała na przybliżeniu młodzieży m.in. stanu prawnego zabijania dzieci nienarodzonych w Polsce, tego jak wygląda wykonywanie zabiegu aborcji oraz strategii ruchów dążących do legalizacji aborcji. Historia legalizacji aborcji w USA, zdemaskowana przez dr Bernarda Nathansona jest doskonałym przykładem tego jak dzięki kłamstu, oszustwu i manipulacji, przyzwolono na zabijanie dzieci przed narodzeniem. Ważne także, by młodzi ludzie zadawali sobie sprawę jak w rzeczywistości przebiega zabicie dziecka, że jest to okrutna, zabójcza dla dziecka i niebezpieczna dla matki, procedura. Warto także przypominać, że aborcja w Polsce jest całkowicie nielegalna, zaś w przypadku tzw. wyjątków od ustawy o ochronie płodu ludzkiego, prawo nie legitymizuje zabiegu aborcji, a jedynie odstępuje od karania za jego wykonanie. Cieszę się z możliwości wystąpienia przed młodzieżą, która jest w wieku, w którym kształtuje się jej wrażliwość i światopogląd na świat”. Jak widać była to również szansa do sprawdzenia naszych umiejętności przekazywania wiedzy innym, którą Agnieszka bardzo dobrze wykorzystała.

Dzięki temu spotkaniu zdobyliśmy niezbędne doświadczenie i garść wskazówek pedagogicznych do pracy z młodzieżą, które będziemy mogli wykorzystywać przygotowując następne prezentacje. Cieszymy się również bardzo z tego, że polskie szkoły są otwarte na współpracę i poruszanie tematów nie objętych wprawdzie podstawą programową, ale bardzo istotnych w życiu każdego dorosłego człowieka.

{flike}

{vsig}galerie/prezentacja_szkola{/vsig}

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN